Wyjątkowa aranżacja ogrodu w czterech krokach

Ogród to cudowne miejsce, w którym w wakacje można poczuć namiastke urlopu, nawet jeśli praca nie pozwala nam na dłuższy wyjazd. W wakacje jest jjuż zbyt późno na sadzenie kwiatów czy krzewów owocowych, pozostaje więc czas na zadbanie o wystrój tego miejsca. Warto zadbać o to, aby stworzyć w swoim ogrodzie nastrój, dzięki któremu w letnie wieczory będziecie mogli odpocząć i zrelaksować się. Aranżacja ogrodu jest to wcale trudna- wystarczy odrobina wyobraźni, kreatywności i zapału.

Pomysłowe doniczki

W wielu wypadkach za wyjątkową atmosferę odpowiadają drobiazgi. W ogrodzie takimi przyciągającymi uwagę, oryginalnymi czy urokliwymi ozdobami, mogą być doniczki. To, w czym posadzicie kwiaty, zależy właściwie tylko od Waszej wyobraźni, bowiem zamiast doniczki można użyć niemalże każde naczynie oraz wiele przedmiotów, które każdy ma w domu: stare buty, koszyczki, słoiki, puszki, szuflady w nieużywanej szafce czy biurku i wiele, wiele innych. Jak możecie przekonać się, oglądając poniższe zdjęcia, takie pomysłowe, kolorowe i nietypowe doniczki wprowadzają w ogrodzie radosny, niemalże kaśniowy klimat.

Zobacz: doniczki na Gumtree
doniczki_kolazfoto: lewa kolumna – flickr.com, flickr.com, monokatze.tumblr.com/ prawa kolumna pinterest.comhomesteadingsurvivalism.blogspot.com

Wyjątkowe miejsce wypoczynku

Znam osoby, dla których sama praca w ogrodzie jest  cudownym relaksem. Ale czy nie byłoby miło czasami, po pracy, móc odpocząć poczytać książkę, wypić herbatę czy spotkać się ze znajomymi w takim wygodnym, klimatycznym kąciku w ogrodzie? Oczywiście wystarczy do tego ławka czy krzesła i stolik, ale może warto zadbac o to, aby w miejscu wypoczynku stworzyć nie powtarzalną atmosferę, która sprzyja oderwaniu się od codzienności? Tym bardziej, że stwoorzenie takiego miejsca nie wymaga dużych nakładów finansowych czy wielu przygotowań. Wystarczą poduszki, narzuta, małe latarenki i gotowe!

Zobacz: meble ogrodowe na Gumtree
 wypoczynek_kolazfoto: lewa kolumna pinterest.com, pinterest.com / prawa kolumna rufflesandstuff.com, pinterest.com

Zadbana szopa na narzędzia

Szopa na narzędzia to zazwyczaj takie wstydliwe miejsce, ukryte gdzieś w krzakach w najdalszym kącie ogrodu. Wiele osób wychodzi z założenia, że taki składzik, gdzie tylko przechowujemy zimą niepotrzebne rzeczy, ma wyłacznie funkcję użytkową. Tymczasem pomalowana farbami w radosnych kolorach szopa może być prawdziwą ozdobą naszego ogrodu. Ponieszczenie gospodarcze można również ozdobić kwiatami, ustawić przy nim ładne meble ogrodowe  i… przestać je ukrywać 🙂

Zobacz: altanki i domki ogrodowe na Gumtree
Zobacz: narzędzie ogrodowe na Gumtree
szopa_kolazfoto: bhg.comartsychickquilts.blogspot.com/ prawa kolumna pinterest.comshelterness.com

Mały świat w doniczce

Na koniec wracamy do początku tego artykuły, czyli do doniczek. Oprócz tego, że same w sobie doniczki moga stanowić ozdobę, możemy w nich stworzyć wyjątkowe kompozycje, które sprawią, że ogród stanie się baśniowym miejscem. Możecie po prostu zestawić ze sobą oryginalnie różne gatunki roślin, bądź dodać do nich maleńkie figurki postaci czy domków, tworząc zupełnie wyjątkową ozdobę swojego ogrodu. Poszukajcie inspiracji, oglądając zdjęcia poniżej.

Zobacz: dekoracje ogrodowe na Gumtree
malyswiat_kolazfoto: theburghbaby.comdecoist.com/ prawa kolumna obsessionwithbutterflies.com, pinterest.com

Leave a Reply