3 pomysły na wyjątkowe prezenty DIY

O autorze: Hania Kozłowska, autorka bloga www.HAART.pl na którym pokazuje jak ratować stare, zapomniane rzeczy dając im nowe życie. Odnawia meble, szyje, tworzy biżuterię i domowe dekoracje.

Święta nadchodzą wielkimi krokami, więc czas pomyśleć o prezentach. Najlepiej zrobionych samodzielnie, od serca, z miłości. Udowodnimy, że nie potrzeba specjalnych zdolności manualnych, aby przygotować piękne upominki. Poznajcie 3 pomysły na wyjątkowe prezenty DIY.

Świeczka decoupage

Podstawowym elementem tego pomysłu jest kolorowa serwetka, której wzór przeniesiemy na świeczkę. Serwetki znajdziecie w każdym sklepie, a ilość wzorów przyprawia o zawrót głowy. Romantyczne kwiaty sprawdzą się na prezentach dla przyjaciółki, mamy czy siostry. Wzory z postaciami z kreskówek lub filmów można przenieść na świeczki dla nastolatek, a te ze sportowcami pozwolą przygotować niespodziankę dla ich fanów.

Potrzebne materiały

– biała lub kremowa świeczka

– serwetka z dekoracyjnym motywem

– łyżka

– mała świeczka

– nożyczki

Świeczka powinna być biała lub kremowa, aby przeniesiony wzór był widoczny. Z wybranej serwetki wycinamy elementy, które chcemy przenieść na świeczkę. Trzeba to zrobić dokładnie i precyzyjnie, bo każdy element tła lub nierówności będą widoczne.

Rozwarstwiamy serwetkę, zostawiając tylko górną warstwę z nadrukiem.

Nad małą świeczką podgrzewamy zwykłą łyżkę i delikatnie przykładamy ją do elementów wyciętych z serwetki, ułożonych na większej świeczce. Pod wpływem temperatury górna warstwa wosku rozpuści się i serwetka wtopi się w świeczkę.

Centymetr po centymetrze gładzimy gorącą łyżką, aż cały wzór będzie stanowił jedność ze świeczką.

Efekt końcowy – kolorowy upominek, który świetnie będzie prezentował się na stole w długie zimowe wieczory.

Szkatułka z żywym mchem

„Żywy mech” tak naprawdę nie jest mchem. Chrobotek norweski jest porostem, który od kilku lat zdobywa serca Polaków. Nie potrzebuje słońca, wody ani ziemi, a zachowuje piękny kolor i strukturę przez wiele lat. Dekoracja z chrobotkiem to świetny pomysł dla zapracowanych i zapominalskich.

Potrzebne materiały

– drewniane pudełko

– „żywy mech”, czyli chrobotek norweski

– biały sznurek

Do stworzenia prezentu wybraliśmy drewniane pudełko i bawełniany sznurek, aby podkreślić naturalność całej kompozycji. Chrobotka można jednak włożyć do metalowej puszki, filiżanki lub ozdobnego słoiczka.

Wykonanie upominku zaczynamy od wyboru „żywego mchu”. W sprzedaży znajdziecie różne jego odcienie. Po zakupie, trzeba go oczyścić z igieł i resztek runa leśnego, a następnie delikatnie włożyć do pudełka, korzonkami do dołu.

Następnie wystarczy przewiązać pudełko bawełnianym sznurkiem i zawiązać kokardę.

Kolorowa girlanda z kulek

Radosna girlanda z filcowych kulek to prezent nie tylko dla dzieci. Taki upominek ożywi każdą przestrzeń i może być wesołym dodatkiem w sypialni czy salonie. Wybór kolorów zależy tylko od naszej wyobraźni. Girlandę można na przykład przygotować w wersji dwu lub trzykolorowej albo skupić się na kilku odcieniach koloru podstawowego.

Potrzebne materiały

– czerwona mulina lub kordonek

– kolorowe, filcowe kulki

– duża igła

Do kompozycji możemy dodać pompony lub frędzle. Odległości między elementami warto weryfikować w trakcie pracy. 

Na początku i końcu girlandy zostawiamy dłuższy sznurek, który pozwoli przywiązać ją w dowolnym miejscu.

Jak widzicie, piękne i oryginalne prezenty można przygotować szybko i bez trudu. Ich wykonanie nie będzie kosztować Was wiele wysiłku, a własnoręcznie zrobiony upominek z pewnością okaże się miłym zaskoczeniem dla najbliższych.

Udanej zabawy!

1 thought on “3 pomysły na wyjątkowe prezenty DIY”

  1. Jeśli chodzi o kobiety to fajnie sprawdzają się produkty kosmetyczne do domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Można wykonywać kosmetyki naturalne DIY dzięki np. olejowi rycynowemu czy arganowemu. Reszta to produkty, które każdy ma w swojej kuchni. Polecam spróbować.

Leave a Reply