Ponad 30 potrzebujących psów znalazło dom dzięki współpracy Gumtree ze schroniskami

adopcja psa

To była dość nietypowa akcja – nietypowa przede wszystkim dlatego, że nie informowaliśmy o niej wcześniej. Przez ostatnie miesiące współpracowaliśmy z warszawskich schroniskiem Na Paluchu i rzeszowskim schroniskiem Kundelek, promując ogłoszenia dotyczące adopcji zwierząt szczególnie potrzebujących – takich, które w przytulisku spędziły wiele lat, są już wiekowe bądź schorowane.

W ramach akcji “Dom dla zwierzaka – seniora” nowe schronienie znalazły 33 psy i 3 koty! Każda z osób, która zdecydowała się na adopcję zwierzaka objętego akcją, po podpisaniu umowy adopcyjnej i zgłoszeniu do organizatora, dostawała voucher na 100 zł do wykorzystania w internetowym sklepie zoologicznym fera.pl. Ze względu na dobro zwierząt zdecydowaliśmy się nie informować wcześniej o przedsięwzięciu.

„Zdarzają się nieuczciwi adoptujący, którzy pod pretekstem dobrej woli, adoptują zwierzęta w celu otrzymania dodatkowych świadczeń od sponsorów. To duży problem, ze względu na to, że w takich przypadkach zwierzaki bywają często porzucane zaraz po adopcji. Dlatego też, jesteśmy przeciwni akcjom CSR, które na etapie trwania są upubliczniane. Gumtree podeszło do tej kwestii delikatnie – nasi adoptujący byli informowani o bonusach dopiero po podpisaniu umowy adopcyjnej i tylko w przypadku, gdy adoptowane zwierzę było na naszej liście najbardziej potrzebujących.” – powiedział Mariusz Maj, specjalista ds. Promocji i wolontariatu warszawskiego schroniska „Na Paluchu”.

Jednym z psów ze schroniska Na Paluchu, który został adoptowany w ramach akcji, jest 12-letnia Kruszyna, która w schronisku przebywała od 2008 roku.

Kruszyna 12 lat

Nowy dom znalazł również 12-letni As 🙂
As 12 lat

Kolejnej zimy w schronisku nie spędzą również 10-letnia Saba i 12-letni Szaruś:

Saba 10 lat

Szarus 12 lat

 

11 thoughts on “Ponad 30 potrzebujących psów znalazło dom dzięki współpracy Gumtree ze schroniskami”

  1. Wielki szacunek dla inicjatorów. Pieski bez ludzkiej pomocy sobie nie poradzą. Pozdrawiam i trzymam kciuki za kolejne akcje.

  2. Takie akcje się bardzo chwali. Moja siostra bardzo popiera tego typu inicjatywy. Sama przygarnęła dwa psiaki. Niektórzy ludzie zwyczajnie mają więcej empatii i bardzo chętnie pomagają.

Leave a Reply