Ponad 30 potrzebujących psów znalazło dom dzięki współpracy Gumtree ze schroniskami

adopcja psa

To była dość nietypowa akcja – nietypowa przede wszystkim dlatego, że nie informowaliśmy o niej wcześniej. Przez ostatnie miesiące współpracowaliśmy z warszawskich schroniskiem Na Paluchu i rzeszowskim schroniskiem Kundelek, promując ogłoszenia dotyczące adopcji zwierząt szczególnie potrzebujących – takich, które w przytulisku spędziły wiele lat, są już wiekowe bądź schorowane.

W ramach akcji „Dom dla zwierzaka – seniora” nowe schronienie znalazły 33 psy i 3 koty! Każda z osób, która zdecydowała się na adopcję zwierzaka objętego akcją, po podpisaniu umowy adopcyjnej i zgłoszeniu do organizatora, dostawała voucher na 100 zł do wykorzystania w internetowym sklepie zoologicznym fera.pl. Ze względu na dobro zwierząt zdecydowaliśmy się nie informować wcześniej o przedsięwzięciu.

„Zdarzają się nieuczciwi adoptujący, którzy pod pretekstem dobrej woli, adoptują zwierzęta w celu otrzymania dodatkowych świadczeń od sponsorów. To duży problem, ze względu na to, że w takich przypadkach zwierzaki bywają często porzucane zaraz po adopcji. Dlatego też, jesteśmy przeciwni akcjom CSR, które na etapie trwania są upubliczniane. Gumtree podeszło do tej kwestii delikatnie – nasi adoptujący byli informowani o bonusach dopiero po podpisaniu umowy adopcyjnej i tylko w przypadku, gdy adoptowane zwierzę było na naszej liście najbardziej potrzebujących.” – powiedział Mariusz Maj, specjalista ds. Promocji i wolontariatu warszawskiego schroniska „Na Paluchu”.

Jednym z psów ze schroniska Na Paluchu, który został adoptowany w ramach akcji, jest 12-letnia Kruszyna, która w schronisku przebywała od 2008 roku.

Kruszyna 12 lat

Nowy dom znalazł również 12-letni As 🙂
As 12 lat

Kolejnej zimy w schronisku nie spędzą również 10-letnia Saba i 12-letni Szaruś:

Saba 10 lat

Szarus 12 lat

 

9 myśli na temat “Ponad 30 potrzebujących psów znalazło dom dzięki współpracy Gumtree ze schroniskami”

  1. Wielki szacunek dla inicjatorów. Pieski bez ludzkiej pomocy sobie nie poradzą. Pozdrawiam i trzymam kciuki za kolejne akcje.

Dodaj komentarz