5 najciekawszych miejsc na wakacje w Polsce

Chociaż coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie wakacji zagranicą, to wciąż większość z nas wybiera na urlop polskie morze i góry. Polska to jednak nie tylko Bałtyk i Zakopane. Nasz piękny kraj oferuje o wiele więcej i wystarczy odrobinę się rozejrzeć, aby znaleźć naprawdę ciekawe i nietypowe miejsca na wakacje w Polsce. Czekają na Was zamki i pałace, przepiękne lasy i puszcze, fantastyczne parki rozrywki i bajkowe widoki. Zobaczcie!

Podlasie dla wielbicieli przyrody

Podlasie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Zachwyca nie tylko bogactwem dzikiej przyrody – znajdziecie tu słynną prastarą Puszczę Białowieską i najgłębsze polskie jezioro, Hańcza – ale również niezwykłą historią, wspaniałymi zabytkami i bogatą kulturą, w której stykają się tradycje Wschodu i Zachodu. Znajdziecie tu prawdziwe architektoniczne perełki, znakomitą kuchnię i przepiękne miasta i miasteczka.

Zobacz: noclegi na Podlasiu na Gumtree

podlasie

Bałtów na rodzinne wakacje

Bałtów to niewielka wieś w województwie świętokrzyskim. Do niedawna mało kto o niej słyszał, ale kilka lat temu zamieszkały tam…dinozaury i Bałtów stał się słynny na całą Polskę. O co chodzi? W Bałtowie powstał ogromny park rozrywki zbudowany na wzór słynnego Parku Jurajskiego. Podczas spaceru po ogromnym terenie przemierzycie miliony lat ewolucji – ścieżka zwiedzania zaplanowana jest chronologicznie, dowiecie się więc kiedy i gdzie żył konkretny gatunek, a  tabliczki informacyjne zdradzą nawet ulubioną dietę oglądanego gada. Oprócz parku dinozaurów, na terenie obiektu znajduje się wirtualne oceanarium, mini zoo, kino 3D i wiele innych atrakcji.

Zobacz: dinozaury na Gumtree

bałtów

Karkonosze dla miłośników gór

Karkonosze to znakomita alternatywa dla zatłoczonych i bardzo popularnych Tatr. Przepiękne trasy wycieczkowe i bogata infrastruktura turystyczna zapewnią udane wakacje wszystkim miłośnikom gór. Najpopularniejszą miejscowością turystyczną Karkonoszy jest urokliwa Szklarska Poręba, z której bez trudu można wybrać się na wycieczkę do malowniczego Karpacza i dalej, na Śnieżkę. A wszystko to w otoczeniu Karkonoskiego Parku Narodowego. Warto!

Zobacz: buty trekingowe na Gumtree

karkonosze

Bieszczady

Bieszczady to zdecydowanie najrzadziej odwiedzany region górski w Polsce. Niewiele jest tu miejscowości turystycznych, a o ciszę i spokój zdecydowanie łatwiej niż na zatłoczonym wybrzeżu czy w tatrzańskich kurortach. Jeżeli więc lubicie długie wyprawy, malownicze pejzaże i przytulne pensjonaty – Bieszczady to dla Was idealne miejsce na urlop. Jeśli jednak zatęsknicie za tłumem i kąpielami, możecie odwiedzić Solinę i słynną zaporę.

Zobacz: noclegi w Bieszczadach

bieszczady

Bory Tucholskie i spływy kajakowe

Bory Tucholskie to jeden z największych polskich kompleksów leśnych – jest to więc propozycja idealna dla wielbicieli przyrody i aktywnego wypoczynku. Lubicie spływy kajakowe? Płynąca przez Bory Tucholskie rzeka Brda znakomicie się do tego nadaje i nawet początkujący kajakarze będą zachwyceni. W okolicach Borów Tucholskich znajdziecie również wiele atrakcji turystycznych: przepiękne miasta – Chojnice i Kościerzyna, Krąg i znajdujący się w nim zabytkowy zamek, a także tajemnicze kamienne kręgi w Odrach.

Zobacz: spływ kajakowy na Gumtree

bory tucholskie

10 thoughts on “5 najciekawszych miejsc na wakacje w Polsce”

    1. Piekne zdjecie! Gratulacje. Czy moge ztaapyc jakim aparatem zostalo zrobione? Lub jaki aparat sugerowalaby Pani mlodej mamie zainteresowanej fotografia lustrzana , chcacej sie uczyc ale niedoswiadczonej?

  1. Witam,
    ostatnio byłem na wakacjach nad polskimi jeziorami. Cóż za odmiana i piękne miejsce. Było to na pojezierzu brodnickim, które nazywane jest krainą 50 jezior. A sama miejscowość Ciche położona jest w jego centrum. Fantastyczne i tanie miejsce, gdyż za domek przy którym mieliśmy basen zapłaciłem 160zł/dobę. Szczerze polecam. Gdyby ktoś miał ochotę się wybrać, to: http://www.cichedomki.pl

  2. Z wymienionych byłem tylko w Karkonoszach i Bieszczadach, choć słyszałem też bardzo dobre rzeczy o Podlasiu. W tym roku padło na Sudety. Akurat trafiłem na deszczowy okres, ale wyjazd i tak okazał się bardzo udany. Najgorzej było z wyborem noclegu, jednak po uporczywym googlowaniu znalazłem dobrą ofertę na http://www.noclegopol.pl. Warto poszperać trochę w Internecie, bo można znaleźć naprawdę ciekawe miejsca do spędzenia wakacji 🙂

Leave a Reply