5 nietypowych miejsc na wakacje

Znalezienie odpowiedniego miejsca na wakacje to czasami niełatwe zadanie. Do wyboru jest wiele popularnych kierunków i atrakcji, ale jeżeli zależy Wam na spędzeniu urlopu w nietypowy sposób, warto poszukać miejsca, które swoją niezwykłością zapewni Wam mnóstwo wrażeń. Oto nasze propozycje!

Tropical Island

Tropikalna wyspa zaledwie kilka godzin jazdy samochodem z Polski? To możliwe! Znajdujący się w okolicach Berlina kompleks wypoczynkowy do złudzenia przypomina rajską wyspę z pocztówek. Pod ogromną kopułą znajdziecie wszystko to, czego szuka miłośnik egzotycznych pejzaży: plaże, ciepłą wodę, mnóstwo tropikalnej roślinności i wysoką temperaturę. A to wszystko przez cały rok!

Zobacz: przejazd do Berlina na Gumtree

tropical island

Gruzja

Od niedawna ten niezwykle ciekawy kraj przeżywa prawdziwe turystyczne odrodzenie. Ciekawi świata i lubiący przygody będą Gruzją zachwyceni. To miejsce idealne do trekkingu, zwiedzania i poznawania innej kultury, kosztowania nietypowej kuchni i kontaktu z niezwykle serdecznymi ludźmi. Gruzja to kraj bogaty w imponujące zabytki i architektoniczne perełki, a poznawanie jej historii stanowić będzie idealne dopełnieni podróży.

Zobacz: przewodniki na Gumtree

gruzja

Azory

Ten archipelag dziewięciu wysp należących do Portugalii to prawdziwy raj na ziemi. Nie spotkacie tu tabunów głośnych turystów, będziecie mieli za to szansę  na zetknięcie się z fantastyczną przyrodą i iście bajkowymi widokami, które zapierają dech w piersiach. Na Azory najlepiej wybrać się biurem podróży, ale jeśli wolicie wyprawy na własną rękę, nie będziecie mieli problemów z organizacją wyjazdu.

Zobacz: biura podróży na Gumtree 

Azory

Węgry

Stolica Węgier, Budapeszt, to chyba najbardziej niedoceniane miasto w Europie. Zgodnie z wieloma opiniami jest znacznie bardziej urokliwy od Paryża i ciekawszy od Berlina – na szczęście coraz więcej turystów docenia jego zalety. Na Węgrzech warto też odwiedzić Balaton – największe jezioro w kraju i całej Europie Środkowej. Wielbiciele plażowania i żeglarstwa z pewnością wrócą zachwyceni!

Zobacz: rejsy na Gumtree 

węgry

Norwegia

Jeśli nie przepadacie za upałem i niestraszne Wam wysokie ceny, Norwegia to idealne miejsce na wakacje. Najsłynniejszą atrakcją Norwegii są oczywiście zachwycające fiordy, ale cały kraj szczyci się wspaniałą przyrodą, o którą z dumą dbają wszyscy mieszkańcy. Wyprawę do Norwegii z pewnością ułatwi Wam znakomita infrastruktura i liczne tanie loty z Polski. Norwegia to również kraj, do którego wybrać się można na wielki połów, więc jeśli lubicie wędkarstwo, koniecznie wybierzcie się na północ!

Zobacz: wędki na Gumtree 

norwegia

 

Leave a Reply