5 pomysłów na prezent dla dziecka

W kalendarzu listopad, dni coraz krótsze, w radio niedługo usłysyzmy „Last Christmas” – czyli wiele przesłanek, aby zacząć myśleć o prezentach na nadchodzące Boże Narodzenie. Co roku spędza to sen z powiek wielu osobom, postaram się więc podpowiedzieć, co można kupić najbliższym, aby sprawiło im frajdę, a nie stało się kolejną niepotrzebną rzeczą.

Na początek: prezenty dla dzieci. Tutaj sprawa może być ułatwiona dzięki pomocy poczty skierowanej do Świętego Mikołaja. Jednak czasem prośby mogą być bardzo nierealne (prawdziwy samochód wyścigowy, stadnina koni z trzema kucykami) lub nie bardzo będziemy chcieli je spełnić (rodzina szczurów, perkusja) – wtedy zachęcam do wykorzystania jednego z poniższych pomysłów.

Klocki LEGO – Taki prezent sprawdza się prawie zawsze, niezależnie od tego czy dziecko jest przedszkolakiem (albo nawet jeszcze nie), czy dawno zakończyło przygodę ze szkołą podstawową. Wybór wśród klocków jest tak olbrzymi, że zawsze możemy znaleźć coś, co się spodoba obdarowywanemu.

Zobacz: klocki Lego na Gumtree

Bilety do teatru / kina / na przedstawienie etc. Z wielu stron słyszę „ dzieci wszystko mają”. I faktycznie często jest tak, że prezenty spod choinki po kilku dniach trafiają w kąt pokoju. Do innych prezentów, które nie zawsze były trafione. Natomiast czas poświęcony dziecku nie ma szans trafić w kąt pokoju. Warto podarować dziecku nasz czas i zabrać je na interesujący spektakl czy fascynujące  przedstawienie. Drugi bilet sami możemy znaleźć pod choinką i podziękować Mikołajowi za zrobienie rodzinnego prezentu. A potem już sami możemy jeszcze pójść na spacer, na coś słodkiego czy np. na kręgle.

Zobacz: bilety na Gumtree

Akcesoria sportowe – Wiele dzieci uprawia jakiś sport – niekoniecznie profesjonalnie; jazda na rowerze po lesie też może być wyzwaniem. Większość aktywności wymaga sprzętu. Zima za pasem, więc najpopularniejsze będą narty, łyżwy, kaski do sportów zimowych, ale też kije do hokeja czy ochraniacze. Warto przyjrzeć się rozmiarom, dostępnym opcjom i wybrać coś, co posłuży dłużej niż jeden sezon, szczególnie w przypadku dzieciaków „w fazie intensywnego wzrostu”. Z drugiej strony nie trzeba się ograniczać porami roku, Mikołaj może przecież wyposażyć dziecko na miesiące cieplejsze dając rower, hulajnogę, zestaw do badmintona czy trampolinę (są też domowe). Wybór jest olbrzymi, warto więc kierować się własnym portfelem i zainteresowaniami dziecka.

Zobacz: kategoria Sport na Gumtree

Nauka gry na… Często dziecko marzy o nauczeniu się czegoś nowego, Mikołaj może przecież pomóc! Jesli Twoje dziecko nie ma zainetersowań muzycznych, możesz zapisac go na kurs fotografii czy zajęcia plastyczne.

Zobacz: Instrumenty i akcesoria muzyczne na Gumtree

Kolekcje wszelkich  gadżetów związanych z… W miejsce kropek wstawiamy postać / bajkę z odpowiedniej kategorii wiekowej. Do dyspozycji szeroki wybór – np. Barbie, Cars, My Little Pony, Hot Wheels, Monster High i wiele innych. Kupić można z nimi dosłownie wszystko – przez akcesoria piśmiennicze, ubrania, zabawki aż do sprzętu elektronicznego z odpowiednim logo. Na pewno znajdziemy coś na naszą kieszeń, uszczęśliwiając jednocześnie dziecko.

Zobacz: zabawki na Gumtree

Liczę na to, że powyższe wskazówki okazały się pomocne. Już wkrótce podpowiedzi, co kupić dla Niej i dla Niego.

Leave a Reply