5 pomysłów na prezent dla miłośnika gotowania

prezenty dla miłośnika gotowania

Na kolacji wigilijnej będzie miłośnik gotowania, któremu trzeba sprawić prezent? Nie zastanawiaj się dwa razy, co takiej osobie podarować – na pewno coś związanego z jej/jego pasją. Wybór prezentu dla takiej osoby na pewno trzeba uzależnić od tego, czy mamy do czynienia z amatorem, który właśnie poczuł, że gotowanie sprawia mu przyjemność i próbuje wszystkiego, czy jest na poziomie arcymistrza i tylko wyszukane i dobrane akcesoria sprawią mu radość. Poniżej znajdziesz kilka naszych wskazówek.

Przyprawy: Dobra kuchnia nie obejdzie się bez dobrych przypraw. Ich olbrzymią zaleta jest to, że mają długą datę przydatności do spożycia, więc nie musisz szperać w kuchni obdarowywanego, żeby sprawdzić, czego może potrzebować; prezent może wykorzystać później. Amatora powinny ucieszyć standardowe zestawy przypraw kuchennych. Natomiast dla kucharza bardziej zaawansowanego, warto pomyśleć o zrobieniu własnego zestawu przypraw, do których można dodać np. kardamon, szafran, tamarynd czy wiele, wiele innych.

Akcesoria do przechowywania żywności: Mogą to być zarówno słoiczki na przyprawy, pudełka na produkty sypkie, pudełka do mrożenia czy pudełka na ciastka. Wybór jest olbrzymi. Tylko tu warto wiedzieć, jakie przedmioty będą pasowały do kuchni obdarowywanego, szczególnie, jesli nie będą pochowane w szafkach, tylko mają stać na blacie.

Formy, blachy, naczynia do pieczenia: Są to rzeczy niezbędne w kuchni, więc zorientuj się czego ona/on może potrzebować, wybieraj i kupuj. Szczególnie warte uwagi są wszelkie formy do wypieków. Ich oferta jest bardzo szeroka – od zwykłych foremek na muffinki, przez przeróżne wykrawaczki, aż po fantazyjne formy do ciast. Przy małych kuchniach można się zastanowić nad różnymi formami silikonowymi, które zajmują znacznie mniej miejsca, niż tradycyjne.

Kurs gotowania: To prezent, który ucieszy każdego – można znaleźć zajęcia zarówno dla amatorów, jak i kursy doszkalające, a nawet bardzo profesjonalne, prowadzone przez znanych szefów kuchni. Zorientuj się, czy jest jakiś rodzaj kuchni, który specjalnie interesuje osobę, którą zamierzasz odbarować. A może jej marzeniem jest coś zupełnie nowego, jak chociażby profesjonalny kurs przygotowywania sushi? Jeśli budżet ci na to pozwala, możesz też zafundować tygodniowy kurs kuchni włoskiej… we Włoszech.

Zobacz: kursy gotowania na Gumtree

Książki kucharskie: Wybór książek jest olbrzymi, często jednak okazuje się, że z zawartych w nich przepisów niewiele się korzysta, szczególnie, gdy są to opasłe tomy przepisów kuchni polskiej, czy pozycje zawierające pełen przekrój dań – od zimowych przetworów, przez robienie własnych wędlin, aż do czekoladowych deserów. Warto więc zainwestować w książkę z bardzo konkretnymi daniami, jak np. kuchnia bezglutenowa, wypieki, dania z makaronu, potrawy wegetariańskie, dania mięsne etc. Z drugiej strony – można podrzucić zestaw sprawdzonych przepisów, które jednak nie sprawią, że trzeba będzie spędzać w kuchni długie godziny – dania w 30 minut, dania z ograniczoną ilością składników, szybkie przystawki etc. Do książki można dodać praktyczne i ładne trzymaki, świetnie się sprawdzają w kuchni.

Zobacz: książki kucharskie na Gumtree

 

1 thought on “5 pomysłów na prezent dla miłośnika gotowania”

  1. Szukałem pomysłu na prezent dla mojej mamy, która lubuje się w gotowaniu. Dzieki Wam wiem już co jej kupić. Pozdrowienia, Wesołych Świąt!

Leave a Reply