5 pomysłów na prezent dla nastolatka

prezent dla nastolatka

Jeśli na liście osób do obdarowywania masz osobnika w wieku lat nastu… powodzenia, to może być ciężka przeprawa 😉 Zapewne większość nastolatków będzie najszczęśliwsza, jeśli Mikołaj zostawi pod choinką kopertę z pieniędzmi. Tylko, czy warto iść tą drogą? Oczywiście „Twój” nastolatek może być zupełnie inny i może go cieszyć każdy prezent, może być typem oddanym zupełnie swojemu hobby (jazda na rowerze, rolkach, malowanie, robienie biżuterii, narciarstwo itd.) – wtedy po prostu kupuj coś związanego z zamiłowaniem. Jeśli jednak nie jesteś w takiej sytuacji, zapoznaj się z poniższymi, raczej bezpiecznymi, pomysłami.

Gry planszowe: Większość nastolatków uwielbia gry komputerowe, a czasem warto odciągnąć ich od monitora czy konsoli i razem usiąść przy stole,na którym zagości gra planszowa. I niekoniecznie Chińczyk czy Monopol. Na rynku jest mnóstwo gier, które potrafią zająć na długie godziny, a jednocześnie pozwolić na miłe, wspólne spędzenie czasu.

Zobacz: gry planszowe i puzzle na Gumtree

Coś związanego z idolem: Na początek upewnij się, że idolem jest tak sama gwiazda, co miesiąc temu – mody i upodobania w tym wieku szybko się zmieniają. Gdy już wiesz, co to za zespół/piosenkarka czy piosenkarz/aktorka czy aktor, możesz pomyśleć nad odpowiednim prezentem.  Może to być płyta, ale też plakat, książka biograficzna, zestaw filmów czy bilety na koncert. Tylko, w przypadku koncertu, upewnij się, czy nastolatek na pewno będzie na niego wpuszczony. W grę wchodzą również koszulki, bluzy czy czapeczki z odpowiednim nadrukiem.

Zobacz: bilety na Gumtree

Książki: Mówią, że coraz mniej dzieciaków czyta, jednak nie może być to prawda, patrząc na ilość nowych książek albo nastoletnie nosy ukryte w książkach w czasie podróży komunikacją miejską. Jeśli nastolatek jeszcze nie czytał, to na pewno możemy kupić Harry’ego Pottera czy Zmierzch (a nawet dołączyć do książek wersje filmowe). Na rynku są też inne serie młodzieżowe godne polecenia np. Pretty Little Liars (konsultowane z nastolatką 15+). Można też wrócić do klasyki pozycji, które powinny znaleźć się w rękach nastolatka, jak „My, dzieci z Dworca ZOO” czy „Pamiętnik narkomanki”.

Zobacz: książki na Gumtree

Bon na ubrania: Tak, to musi być bon, nie kupujemy nastolatkom ubrań! No, może poza wyjątkami, gdzie mamy absolutną pewność, że rozmiar będzie dobry, a ciuch na pewno nie dostanie miana „obciachowy”. Bon to zdecydowanie bezpieczniejsza opcja.

Żeby było wesoło i się dużo działo 😉  Może warto zainwestować w wyścigi na gokartach, wizytę na kręgielni, strzelankę laserową, dzień w aquaparku etc? Podeprę się tu nastoletnią opinią „oooo, takie prezenty są fajne, ale raczej się ich nie dostaje”. Pamiętajmy tylko, że tego typu prezenty nie dość, że muszą być dostosowane do wieku, to jeszcze nastolatek musi mieć towarzystwo – albo nasze, albo rówieśników. Warto porozmawiać z rodzicami przyjaciół “naszego” nastolatka i wspólnie ustalić wybraną atrakcję – dzięki temu nasza pociecha będzie miała towarzystwo rówieśników.

1 thought on “5 pomysłów na prezent dla nastolatka”

Leave a Reply