Lampki choinkowe: 5 sposobów na ich wykorzystanie

Jak co roku, chodząc po sklepach przed świętami, zastnawiałam się, czy przypadkiem nie powinnam dokupić ozdób choinkowych (oczywiście uległam pokusie :D). Gdy już przytargaliśmy z piwnicy pudełka z bombkami, łańcuchami i innymi ozdobami okazało się, że mamy 7 sznurów lampek choinkowych… Czy muszę dodawać, że w czasie chodzenia po sklepach rozważałam również zakup wspomnianych lampek, obawiając się, czy w ogóle je mam? 😉

Ponieważ nasze mieszkanie należy raczej do tych mniejszych, to i choinkę mamy co roku niewysoką, taką, na ozdobienie której spokojnie wystarczy jeden sznur lampek. Okazało się więc, że pozostałymi lampkami mogłabym obwiesić całe mieszkanie przy suficie, albo ułożyć na ścianie napis: Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Nie chciałam rezygnować z tych ozdób i w końcu postanowiłam lampki przymocować na karniszach nad oknami. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Wieczorami pokój ogarniała fantastyczna, radosna atmosfera 🙂

Dla osób, które próbowały w przeszłości ozdobić wnętrze niewielkim kosztem, ale efektownie, zapewne wykorzystanie lampek choinkowych nie jest niczym odkrywczym. Wydaje mi się jednak, że te ozdoby, które przecież są w prawie każdym domu, cały czas pozostają niedocenione, dlatego postanowiłam przekonać Was, że za pomocą zwykłych lampek choinkowych i odrobiny wyobraźni można wyczarować naprawdę magiczny, baśniowy klimat w niemalże kazdym miejscu.

Lampki choinkowe jako ozdoba w domu

Wybór lampek choinkowych jest ogromny – można kupić sznury, kurytyny, lampki a la sople, zwykłe małe światełka, lampki choinkowe w kształcie kul, gwiazdek, kolore, białe… Sami więc widzicie, że im możliwości jest ogrom.

Zwykłe białe lampki wyglądają bardzo efektownie. Mogą być naprawdę cudowną ozdobą okna, kącika do wypoczynku, sufitu w przedpokoju. Wiele zalezy od tego, jaki jest wystrój całego mieszkania, jednak, jak widać na poniższych zdjęciach, lampki choinkowe sa na tyle uniwersalne, że da się je dopasować zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych, rustykalnych wnętrz.

Kolorowe lampki będą rewelacyjną, radosną ozdobą pokoju dziecięcego – na ten temat więcej znajdziecie w akapicie niżej.

3_oknofoto: 1 | 2

Lampki choinkowe w sypialni

Sznur delikatnych światełek, położony wzdłuż listy przypodłogowej czy leżący na półkach z książkami sprawi, że maluchy, które bały się ciemności, nie będą mogły już doczekać się wieczora 🙂 Szczególnie, jeśli światełka w ich pokoju będą kolorowe. Jeśli jednak chcecie, aby dziecko zasypiało w tak ozdobionym pokoju, warto wybrać lampki o nieco przytłumionym świetle, matowe. I zaufajcie mojemu doświadczeniu: nie wybierajcie światełek, przy których jest pilot do sterowania lampkami, który sprawia, że światełka mogą migać, zmieniać kolory itd. Dziecko momentalnie to rozparcuje i, zamiast iść spać, będzie robić pokazy świetlne 😉

Lampki choinkowe w sypialni ucieszą nie tylko dzieci. Delikatne, białe światełka wprowadzą w sypialni romantyczną, kameralną atmosferę.

4_sypialniafoto: 1 | 2 | 3 | 4

Lampki choinkowe na tarasie i werandzie

Spójrzcie sami na poniższe zdjęcia i przyznajcie – czy tak ozdobiony taras przed domem nie zachęca, aby na nim usiąść z książką, herbatą i zwyczajnie odpocząć w baśniowej atmosferze? Nie polecam takiego wystroju osobom, które cenią sobie spokój i samotność – jeśli Wasi znajomi raz usiądą na ozdobionym delikatnymi światełkami tarasie, nie będą chcieli sobie pójść 😉

1_ganekfoto: | 2 | 3

Lampki w ogrodzie

Magicznie wygląda również ogród ozdobionymi drobnymi światełkami – można nimi oznaczyć ścieżkę, rozświetlić miejsce do siedzenia, altankę czy namiot. Jeśli jednak planujecie, aby lampki zdobiły Wasz ogród przez dłuższy czas, warto zamiast zwykłych ozdób choinkowych użyć specjalnych lampek zewnętrznych, przystosowanych do montażu na świezym powietrzu.

Jeśli w ogrodzie nie posiadacie źródła zasilania, możecie posłużyć się lampkami na baterie.

5_ogródfoto:  1 |  2 | 3 | 4

Lampki choinkowe jako ozdoba na weselu

Biorac pod uwagę wszystkie powyżej opisane właściwości lampek choinkowych nie sposób nie wspomnieć o tym, że mogą one być również świetną ozdobą różnego rodzaju uroczystości rodzinnych – począwszy od romantycznej kolacji we dwoje, przez imprezę dla znajomych, aż do wesela, zarówno plenerowego, jak i odbywającego się w lokalu. Subtelne światełka podkreślą wyjątkową atmosferę i stworzą urkliwy nastrój.

2_weselefoto: 1 | 2 | 3

ZOBACZ NA GUMTREE: lampki choinkowe

 

 

1 thought on “Lampki choinkowe: 5 sposobów na ich wykorzystanie”

Leave a Reply