5 lat Startu do kariery – podsumowanie programu

Koniec roku to dobry czas na podsumowania. W 2014 roku rozpoczęliśmy kampanię społeczną Start do kariery, która doczekała się aż 5 edycji, uznania ze strony nauczycieli, uczniów i dziennikarzy zajmujących się rynkiem pracy. A co najważniejsze, dała nam szansę na przekazanie młodym osobom wiedzy z zakresu wchodzenia na rynek pracy i poruszania się po nim.

W ciągu pięciu edycji programu wydaliśmy 5 raportów opisujących sytuację młodych osób, poszukujących pierwszej pracy, bądź już poruszających się po rynku. Weryfikowaliśmy, czy oczekiwania, które mają młode osoby, wybierając kierunek kształcenia, mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pytaliśmy, czy uważają, że szkoła dostarcza im wystarczającej wiedzy do rozpoczęcia pracy, czy chcą założyć własne firmy, i o jakiej pracy marzą. Nasze raporty, przygotowane we współpracy z agencjami badawczymi oraz DELab UW, były po kilkaset razy cytowane w mediach.

Najważniejszą częścią programu, od samego początku, były spotkania z uczniami i organizowane dla nich w szkołach warsztaty. W spotkaniach z naszymi trenerami wzięło udział około 12 tysięcy uczniów ze szkół średnich w całej Polsce! Nasi trenerzy opowiadali o tym, jak pisać CV, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, ale również o tym, nad czym zastanowić się przed założeniem własnej firmy oraz jak ją promować. Przez te pięć lat do wielu szkół Start do kariery wracał co roku, a nasi trenerzy szkolili nowych uczniów.

Prowadzenie programu było wyzwaniem, ale też ogromną przyjemnością. Spotkaliśmy bardzo wielu młodych, interesujących ludzi, którzy już w wieku kilkunastu lat mieli pomysł na siebie i pasję, nie tylko podczas warsztatów, ale i eventów, które odbywały się w ramach programu, i do uczestnictwa w których nas zapraszano. To właśnie oni zainspirowali nas do zamknięcia 5 edycji programu naszym konkursem “Wygraj swój Start do kariery“, który po raz kolejny przekonał nas, że warto wspierać młodzież, która ma masę pomysłów na swoją karierę.

W przyszłym roku Start do kariery będzie nadal funkcjonował, ale w zdecydowanie zmienionej formie. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam ona do gustu.

 

3 thoughts on “5 lat Startu do kariery – podsumowanie programu”

Leave a Reply