Adopcja szczeniaka – jak skompletować wyprawkę dla psiaka?

Adopcja szczeniaka - jak skompletować wyprawkę dla psiaka?

Adopcja szczeniaka to bardzo odpowiedzialna decyzja na lata. Zanim zdecydujesz się przygarnąć psa do swojego domu, zastanów się, czy będziesz miał dla niego czas. Szczeniak wymaga dużo więcej uwagi niż starszy pies, dlatego takiej decyzji nie można podejmować pod wpływem impulsu. Jeżeli jesteś gotowy na adopcje przygotowaliśmy dla Ciebie listę, dzięki której skompletujesz wyprawkę dla psiaka.

OBROŻA I SMYCZ

Obroża i smycz to podstawa, której nie może zabraknąć w wyprawce szczeniaka. Pamiętaj, że akcesoria spacerowe musisz dopasować do rozmiaru i budowy ciała psa. Przydatnym akcesorium spacerowym mogą okazać się szelki, a także adresówka, czyli zawieszka z imieniem psiaka i naszym numerem telefonu, a także woreczki na nieczystości. Podczas spacerów niezbędne mogą okazać się także smakołyki, które będą motywować szczeniaka do nauki.

LEGOWISKO

Aby zapewnić psu odpowiednie warunki do snu i odpoczynku niezbędne jest legowisko. To szczególnie istotne, gdy pies jest mały i przesypia nawet 90% doby. Jakiej wielkości i jakie posłanie wybrać? Przede wszystkim pamiętaj o tym, że szczeniaki mają tendencje do niszczenia swojego legowiska, dlatego na początek możesz wybrać tańsze legowisko, którego zniszczenie nie będzie wielką stratą. Weź też pod uwagę to, że szczeniak shih tzu będzie potrzebował innego legowiska niż szczeniak owczarka niemieckiego czy dobermana. Dlatego, podobnie jak w przypadku smyczy i obroży, dopasuj legowisko do rozmiaru psiaka.

Zobacz psie akcesoria na Gumtree – https://www.gumtree.pl/s-akcesoria-dla-zwierzat/v1c9129p1

MISKA I KARMA

W skład wyprawki musi wejść także miska na wodę i pożywienie oraz karma. Wybierając miski warto zdecydować się na miskę z antypoślizgową gumą o niewielkiej, dopasowanej do wielkości psa pojemności. Jeżeli zauważysz, że pies ma problem z powolnym jedzeniem i je łapczywie dobrym pomysłem może okazać się miska spowalniająca jedzenie.

Wybierając karmę dla psa weź przede wszystkim pod uwagę to, co pies jadł zanim pojawił się w Twoim domu. Dopiero kiedy pies zaaklimatyzuje się w nowym miejscu możesz zacząć myśleć o zmianie karmy. Niezależnie na jaką karmę się zdecydujesz pamiętaj, że powinna być przeznaczona dla szczeniaków, które mają dużo większe zapotrzebowanie energetyczne niż dorosłe psy. Dzięki temu unikniesz późniejszych problemów, które mogą wystąpić przez nieodpowiednie żywienie psa.

Znajdź karmę dla szczeniaka na Gumtree – https://www.gumtree.pl/s-karma-dla-zwierzat/v1c9657p1

ZABAWKI

Szczeniaki to prawdziwe wulkany energii. Jak poradzić sobie z tą energią? Zapewniając psu odpowiednie zabawki, które pozwolą mu na ekspresję emocji. Wybierając zabawki dla szczeniaka warto podzielić je na dwie kategorie: zabawki do samodzielnej zabawy, czyli przede wszystkim te do gryzienia, które pomogą szczeniakowi uporać się z wymianą zębów, a także maty węchowe czy do lizania, i te do zabawy z człowiekiem, np. piłki i kółka do aportowania lub sznurki do ciągnięcia.

TRANSPORTER

Jeżeli planujesz często podróżować z psiakiem samochodem musisz pamiętać, aby zadbać o jego bezpieczeństwo podczas jazdy. To szczególnie istotne w przypadku szczeniaka, który z natury może być ciekawski i ruchliwy. Dlatego w razie potrzeby zaopatrz się w odpowiedni transporter, który pomoże Ci zabezpieczyć psa podczas podróży.

Poszukaj transportera na Gumtree – https://www.gumtree.pl/s-kojce-i-transportery/v1c9658p1

Leave a Reply