Adoptuj zwierzaka ze schroniska… na odległość

Los zwierząt porzuconych, mieszkających w schroniskach, porusza wielu z nas. Gumtree od lat stara się wspierać wolontariuszy i pracowników schronisk w poszukiwaniu domów dla psów, kotów i innych pupili. Jakiś czas temu współpracowaliśmy również z dwoma schroniskami, organizując akcję “Dom dla zwierzaka seniora“, w ramach której do nowych domów trafiły 33 psy i 3 koty, które miały już swoje lata i od dawna mieszkały w przytuliskach.

Nie każdy z nas może sobie jednak pozwolić na to, aby zwierzę przygarnąć do swojego domu. Powodem mogą być niewystarczające warunki mieszkaniowe, tryb pracy, który utrudnia bądź uniemożliwia opiekę nad pupilem, czy chociażby alergia. Jednak i takie osoby mają możliwość pomocy zwierzętom mieszkającym w schroniskach.

Na stronach internetowych schronisk znajdziecie dane do przelewu – możecie wesprzeć pracę schroniska darowizną w dowolnej kwocie. Jeśli jednak chcielibyście wspierać konkretne zwierzę, weźcie pod uwagę adopcję wirtualną, na odległość. Taką formę pomocy dopuszcza wiele schronisk – informacje na ten temat również znajdziecie na ich stronach lub fan page’ach.

Schronisko daje możliwość wybrania zwierzaka, którego adoptujecie wirtualnie. W takiej sytuacji co miesiąc będziecie przelewać konkretną kwotę, ustaloną ze schroniskiem (bądź wyższą, jeśli macie ochotę i możliwość), na pomoc wybranego przez Was psu, kotu, chomikowi czy innemu zwierzęciu. Niektóre przytuliska oferują, że przy klatce lub boxie, w którym na co dzień mieszka zwierzę, pojawi się informacja, że to Wasz podopieczny. Będziecie również dostawać informacje o jego stanie zdrowia, a być może również zdjęcia. Oczywiście adoptowane przez siebie zwierze możecie odwiedzać w godzinach otwarcia schroniska.

Musicie jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Adoptowane wirtualnie zwierzę nadal może trafić do adopcji rzeczywistej – nikt nie chce zamykać drogi do nowego domu zwierzakom, które mają opiekunów na odległość. W takiej sytuacji oczywiście schronisko zawiadomi Was i zaproponuje inne zwierzę, któremu możecie pomagać. Z kolei Wy musicie zawiadomić schronisko, gdy z jakiegoś powodu będziecie musieli zrezygnować z adopcji i przelewania pieniędzy na zwierzaka.

Poniżej znajdziecie kilka linków do stron schronisk, które dopuszczają wirtualną adopcję – to jednak nie wszystkie tego typu placówki, więc sprawdźcie w swojej okolicy 🙂

Schronisko w Milanówku

Schronisko prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Fundacja SOS dla zwierząt

Schronisko Promyk

Schronisko w Raciborzu

Schronisko w Białymstoku

Schronisko Kundelek

Schronisko w Szczecinie

Leave a Reply