Air Guitar Fight – relacja z finału imprezy Gumtree w Helu

finał Air Guitar Fight gumtree

22 sierpnia 2015 w Helu odbył się finał Air Guitar Fight. Finał, który przerósł nasze oczekiwania pod każdym względem 🙂

Air Guitar Fight, czyli zmagania rockmanów grających na gitarach powietrznych, wystartowały na początku sierpnia. W czterech miastach, w których Gumtree zapewnia darmowe hot spoty – w Opolu, Gorzowie Wlkp., Toruniu i we Wrocławiu, odbyły się lokalne eliminacje. Znaleźliśmy prawie 100 osób, które wykazały się wirtuozerią w grze na gitarze… bez gitary 😉 Ale tylko 6 osób mogło pojechać z nami wielki finał w Helu. Szansę na zdobycie tytułu najlepszego air gitarzysty w Polsce otrzymali Gosia Klimowska, Bartek Scebikowski, Marcin Muszyński, Michał Staniucha, Grzesiek Czaplewski i Paweł Sceplik. Wybór tych właśnie gitarzystów okazał się już na Helu wygraną w Lotto 🙂

Gdy spotkaliśmy się z finalistami w sobotę rano na próbie, wszyscy mówili, że przede wszystkim zależy im na dobrej zabawie, a nie na wygranej. Naprawdę nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie ich słów. Zarówno finaliści, jak i ekipa Gumtree On Air, wspólnie pracowali na to, aby finał był widowiskiem na jak najwyższym poziomie. Między uczestnikami nie tylko nie było widać rywalizacji, ale też wszycsy wspólnie opracowywali poszczególne występy, doradzali sobie i pomagali.

Finał Air Guitar Fight otworzył młody zespół Burnin’Whistle, rozgrzewając publiczność. Po występie chłopaków z Tarnowa przyszedł czas na zmagania powietrznych gitarzystów. Uczestnicy konkursu dali z siebie wszystko, na scenie wstąpiła w nich niesamowita energia. Po dwóch rundach, gdy każdy z finalistów pokazał swoje umiejętności w losowym utworze oraz piosence wybranej przez siebie, poznaliśmy wyniki. Pierwsze miejsce, bilety na koncert Foo Fighters wraz z noclegiem, kurs gry na gitarze oraz voucher do sklepu muzycznego, zdobył Bartek Sobikowski, przez jury określony jako człowiek, z którego na scenie wychodzi demon 🙂 Na drugim miejscu, również wygrywając bilety na Foo Fighters z noclegiem i voucher do sklepu muzycznego, uplasował się cichy i charyzmatyczny Marcin Muszyński, nasz najmłodszy uczestnik. Trzecie miejsce zajął Paweł Sceplik. Na wyróżnienie zasłużyli również pozostali uczestnicy finału, dzięki którym koncert był tak udanym widowiskiem: Małgosia Klimowska, która mimo stresu jako pierwsza wyszła na scenę, oraz posiadający niewyczerpane pokłady pozytywnej energii Michał Staniucha i Grzesiek Czaplewski.

Jesteśmy przekonani, że w Polsce jest jeszcze wiele nieodkrytych talentów, dlatego marzy nam się, aby przyszłoroczna edycja Air Guitar Fight Gumtree odbyła się już w ramach oficjalnych Mistrzostw Świata, które od 20 lat co roku odbywają się w fińskim mieście Oulu.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

air guitar foto

2 thoughts on “Air Guitar Fight – relacja z finału imprezy Gumtree w Helu”

Leave a Reply