Ferie zimowe: atrakcje na krótki wypad za miasto

pomysły na ferie zimowe

Poniedziałek to początek ferii zimowych w pięciu województwach. Większość z Was zapewne miała zaplanowane wyjazdy lub inne formy spędzania czasu już od dłuższego czasu. Ponieważ jednak plany się zmieniają, a niektórzy zwyczajnie nie lubią planować i idą na żywioł, mamy dla Was podpowiedzi, gdzie możecie szukać atrakcji turystycznych, które pozwolą Wam zorganizować spontaniczną wycieczkę.

Zanim zaczniecie szukać noclegu, warto zorientować się, co chcielibyście zobaczyć i jakie miejsca możecie zwiedzić w zimie. Mapę atrakcji turystycznych w Polsce znajdziecie tutaj. Zaznaczone są na niej obiekty sakralne, muzea, szlaki turystyczne, atrakcje geograficzne i historyczne. Dużo przydatnych informacji i opisów ciekawych miejsc, jak i informacje o nadchodzących wydarzeniach, znajdziecie na stronie polska.travel.pl.

Z kolei w katalogu Polska Atrakcyjna możecie wyszukać atrakcje turystyczne z interesującej Was kategorii, np. Polska Naturalna (parki narodowe, ogrody botaniczne, rezerwaty i in.), Polska Aktywna (kajaki, nurkowanie, baseny i in.) – tutaj.  Jeśli potrzebujecie inspiracji, zajrzyjcie do sekcji, w której zamieszczone są plany konkretnych wycieczek po Polsce.

Jeśli wybieracie się na wyjazd z dziećmi, możecie również zajrzeć na Parkomanię, czyli do katalogu polskich i europejskich parków rozrywki. Część z nich otwarta jest również w zimie, a wybór tematyki jest naprawdę ogromny – od parków z mini ZOO, przez domy strachu, do miejsc, gdzie można zapoznać się z nauką w interesujący sposób.

Rodzinne atrakcje turystyczne opisane są również na portalu Dziecko w Podróży. Tu również znajdziecie inspiracje i porady, co w jakim mieście warto zwiedzić, jeśli chcecie sprawić swoim pociechom frajdę.

Zanim jednak zdecydujecie się na wyjazd, warto zatroszczyć się o noclegi. Oferty najmu krótkotrwałego znajdziecie na Gumtree.

 

Leave a Reply