iPhone 6 – zasady zamieszczania ogłoszeń

Niedawno odbyła się oficjalna premiera najnowszego produktu firmy Apple – iPhone 6. Od kilku dni coraz więcej osób wystawia na Gumtree ogłoszenia, w których oferuje najnowsze iPhone’y na sprzedaż. Zainteresowanie wśród kupujących jest ogromne, a wiele osób szuka okazji. Ponieważ zależy nam na tym, aby uchronić naszych użytkowników przez oszustwami, poniżej zebraliśmy informacje, które bezwględnie MUSZĄ znaleźć się w ogłoszeniu o sprzedaży iPhone’a 6:

– wersja iPhone 6 czy iPhone 6 Plus

– pojemność 16,64 czy 128 GB

– państwo, w którym iPhone został zakupiony

– informacja o tym, gdzie telefon można odebrać

– cena

W sytuacji, gdy ogłoszeniodawca chce sprzedać więcej niż jeden produkt, dla każdego z nich powinien w serwisie zamieścić oddzielne ogłoszenie, zawierające wszystkie powyższe informacje.

Kupujący ma zawsze prawo poprosić o przesłanie zdjęcia lub skanu dowodu zakupu z wyraźną datą, miejscem i ceną zakupu. Aby zmniejszyć ryzyko, że padniecie ofiarą oszustwa, zawsze starajcie się umawiać na odbiór osobisty i płatność przy odbiorze. Gumtree jest portalem ogłoszeń lokalnych, warto więc wyszukiwac oferty ze swojej okolicy.

Pamiętajcie, że przy każdym ogłoszeniu, w prawym górnym rogu, znajduje się czerwona flaga, dzieki której możecie nam zgłosić podejrzanie wyglądające bądź nie zawierające kompletnych informacji ogłoszenie.

Leave a Reply