iPhone 6 – zasady zamieszczania ogłoszeń

Niedawno odbyła się oficjalna premiera najnowszego produktu firmy Apple – iPhone 6. Od kilku dni coraz więcej osób wystawia na Gumtree ogłoszenia, w których oferuje najnowsze iPhone’y na sprzedaż. Zainteresowanie wśród kupujących jest ogromne, a wiele osób szuka okazji. Ponieważ zależy nam na tym, aby uchronić naszych użytkowników przez oszustwami, poniżej zebraliśmy informacje, które bezwględnie MUSZĄ znaleźć się w ogłoszeniu o sprzedaży iPhone’a 6:

– wersja iPhone 6 czy iPhone 6 Plus

– pojemność 16,64 czy 128 GB

– państwo, w którym iPhone został zakupiony

– informacja o tym, gdzie telefon można odebrać

– cena

W sytuacji, gdy ogłoszeniodawca chce sprzedać więcej niż jeden produkt, dla każdego z nich powinien w serwisie zamieścić oddzielne ogłoszenie, zawierające wszystkie powyższe informacje.

Kupujący ma zawsze prawo poprosić o przesłanie zdjęcia lub skanu dowodu zakupu z wyraźną datą, miejscem i ceną zakupu. Aby zmniejszyć ryzyko, że padniecie ofiarą oszustwa, zawsze starajcie się umawiać na odbiór osobisty i płatność przy odbiorze. Gumtree jest portalem ogłoszeń lokalnych, warto więc wyszukiwac oferty ze swojej okolicy.

Pamiętajcie, że przy każdym ogłoszeniu, w prawym górnym rogu, znajduje się czerwona flaga, dzieki której możecie nam zgłosić podejrzanie wyglądające bądź nie zawierające kompletnych informacji ogłoszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *