Jak przygotować dom lub mieszkanie na jesień?

Jak przygotować dom lub mieszkanie na jesień?

Ostatnie dni lata już za nami. Pora przygotować się na nadejście jesiennych dni. Bez względu na to, czy mieszkasz w domu zmiana pory roku to idealny moment na generalne porządki i odświeżenie wyglądu pomieszczeń tak, aby nadać im przytulnego charakteru. Jak przygotować mieszkanie na jesienny sezon?

Jesień to deszczowa pora roku. Pierwszym krokiem, który warto podjąć, zanim na dworze zrobi się chłodniej, jest sprawdzenie szczelności okien. Takie zabiegi uchronią Cię przed przeciekaniem wody i przedostawaniem się zimnego powietrza do domu czy mieszkania. Jeżeli mieszkasz w domu sprawdź dokładnie dach i rynny. Wiosną i latem dach mógł ulec uszkodzeniu, a rynny zapchaniu przez śmieci, liście czy gałęzie, co może doprowadzić do poważnych problemów w deszczowe dni.

Przed nadejściem jesieni zrób generalne porządki w mieszkaniu. To dobry moment na umycie okien, czy porządki w garderobie. Schowaj głęboko w szafie letnie sukienki i kombinezony, które nie przydają Ci się podczas chłodniejszych miesięcy, a wyciągnij ciepłe swetry, kurtki i szaliki. Wypierz ciepłe koce i pledy, które wiosną i latem nieużywane czekały na nadejście jesieni.

fall bedroom with pumpkin

Kiedy Twoje mieszkanie lub dom jest już wysprzątane, okna uszczelnione, a garderoba wymieniona na jesienną czas zadbać o wystrój wnętrz. Jesienią spędzamy w nich sporo czasu, dlatego warto zadbać o przytulną atmosferę i ocieplić wnętrze za pomocą oświetlenia i innych jesiennych dekoracji.

fall interior

Jakie dodatki pomogą Ci dodać wnętrzu jesiennego charakteru? Przede wszystkim ciepłe koce i pledy, którymi będziesz mógł otulić się po długim dniu w pracy, miękkie poduszki, świece, o typowo jesiennych zapachach, czy sznurek lampek, który zastąpi górne światło tworząc przytulną atmosferę. Bardzo popularnych dodatkiem są także dekoracyjne dynie, które od razu kojarzą się z jesienią oraz bukiety z suszonych traw. Podczas wybierania dodatków pamiętaj o jesiennych kolorach – żółtym, pomarańczowym, czerwonym, brązowym czy złotym — to one sprawią, że wnętrze nabierze jesiennego charakteru.

Zobacz dodatki do domu dostępne na Gumtree – https://www.gumtree.pl/s-wyposazenie-wnetrz/v1c9408p1

Leave a Reply