Jak tanio przeprowadzić metamorfozę swojego balkonu?

Jak tanio przeprowadzić metamorfozę swojego balkonu?

Jak tanio urządzić balkon tak, aby stał się strefą odpoczynku, a nie tylko składzikiem na rower czy miejscem, w którym suszymy pranie? Niezależnie od tego, czy masz mały balkon, czy spory taras w prosty sposób możesz zagospodarować go tak, aby zamienił się w przytulny kąt, który umożliwi Ci relaks na świeżym powietrzu w słoneczny poranek. W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Podłoga

Podłoga na balkonie to coś, co często nie dodaje mu uroku. Metamorfozę balkonu warto zacząć od zastanowienia się, w jaki sposób możemy zmienić podłogę tak, aby wyglądała ładnie, ale nie straciła na funkcjonalności.

Bardzo popularnym i stosunkowo tanim wyborem są drewniane podłogi modułowe, które układa się na posadzce i łączy się ze sobą za pomocą specjalnych zaczepów, a także sztuczna trawa, która sprzedawana jest w rolkach albo w formie kwadratowych płytek.

https://www.gumtree.pl/s-dom-i-ogrod/page-2/v1c4p2?q=podłoga+balkon

Meble balkonowe

Odpowiedni dobór mebli jest szczególnie ważny, gdy nie mamy do dyspozycji sporej przestrzeni, ale jedynie kilka metrów kwadratowych.

W przypadku dużego balkonu mamy nie tylko sporo miejsca, ale także możliwości – możemy wybrać meble drewnianych, metalowe, plastikowe, szklane, a nawet wiklinowe bez potrzeby martwienia się o przestrzeń.

Podczas aranżacji małego balkonu trzeba zastanowić się, jakie meble są nam potrzebne i zaplanować wszystko tak, aby mieć pewność, że meble zmieszczą się na balonie. Dobrym wyborem będą meble składane, które można z łatwością schować, gdy będziesz potrzebować miejsca na balkonie.

Świetnym sposobem na zakup tanich mebli balkonowych jest wybór mebli z drugiej ręki, zamiast kupowania nowych. Wiele ogłoszeń w Twojej okolicy znajdziesz na https://www.gumtree.pl/s-meble/v1c9376p1?q=balkon

Dodatki

Kiedy zdecydujesz się już na meble balkonowe, warto zastanowić się nad dodatkami, takimi jak poduszki czy koce, które nie wymagają od nas dużych inwestycji, a sprawią, że balkon wyda się bardziej przytulny. Świetnym wyborem będą także lampki, świeczniki i inne światełka, które wieczorem stworzą niezwykły klimat.

Dzięki takim dodatkom podkreślisz styl swojego balkonu, niezależnie od tego czy postawisz na kilka minimalistycznych akcentów, czy wiele elementów w popularnym obecnie stylu boho. Takie niedrogie elementy pozwolą nam na metamorfozę balkonu nawet kilka razy w roku.

https://www.gumtree.pl/s-wyposazenie-wnetrz/v1c9408p1?q=balkon

Rośliny

Ostatnim elementem, który pozwoli nam w tani sposób zmienić wygląd naszego balkonu, są rośliny. Przy ich wyborze warto wziąć pod uwagę nasłonecznienie i dobrać rośliny zgodnie z tym, jakie warunki panują na naszym balkonie.

Na słonecznym balkonie sprawdzą się aksamitki, pelargonie, bratki, lawenda, nasturcja czy werbena, a na zacienionym – niecierpek, begonie, hortensja, paprocie czy fuksje. Pamiętaj o tym, że nie tylko kwiat, ale także jego doniczka będzie idealnym dopełnieniem aranżacji naszego balkonu.

Wiele roślin, które sprawdzą się na balkon znajdziesz na https://www.gumtree.pl/s-rosliny-i-ziemia/v1c9405p1

1 thought on “Jak tanio przeprowadzić metamorfozę swojego balkonu?”

Leave a Reply