Jakie mieszkania kupisz za 500000 zł w różnych miastach?

Od wielu lat najdroższe mieszkania w Polsce są w największych miastach – w Warszawie, w Krakowie, we Wrocławiu. Jakiś czas temu do czołówki dołączył również Sopot. Jednak nawet między tymi miastami można zauważyć spore różnice w wielkości i standardzie mieszkań w podobnej cenie.
Postanowiliśmy sprawdzić, jakie mieszkanie, z rynku wtórnego, można kupić w poszczególnych miastach za 500000 zł.

WARSZAWA

Według naszej porównywarki cen nieruchomości przeciętna cena sprzedaży mieszkania 3-pokojowego, na podstawie ogłoszeń z Gumtree, wynosi ponad 532 000 zł. W cenie do 500000 zł możecie kupić w stolicy zazwyczaj dwupokojowe mieszkanie wielkości ok. 50-60 m2, zdarzają się jednak również lokale przekraczające 60m2 powierzchni – zapewne jednak nie będą one w Śródmieściu czy na Mokotowie, a w którejś z dzielnic oddalonych nieco od Centrum. I na pewno będą to oferty, które bardzo szybko znikną z rynku. Warto jednak przeszukać Gumtree, bo nam na przykład udało się trafić na czteropokojowe mieszkanie o powierzchni ponad 74 m2.

KRAKÓW

Według naszej porównywarki cen, mieszkania w Krakowie są tańsze niż w Warszawie – trzypokojowe średnio kosztuje około 430 000 zł. Jednak w tak dużym mieście różnice w cenach podobnych powierzchniowo lokali mieszkalnych są ogromne. W okolicach Starego Miasta, w dzielnicach takich, jak Korowodrza, Grzegórzki, a nawet Podgórze, do 500000 zł możecie liczyć na mieszkanie o wielkości 50-65 m2, ale już Kobierzyn czy Łagiewniki wydają się być nieco tańsze – tam możecie znaleźć w podobnej cenie mieszkanie około 70 m2. Obrzeża miasta oferują nawet 4-5 pokojowe lokale o powierzchni 100 m2.

WROCŁAW

Jeśli chcecie mieszkać we Wrocławiu, mieć stosunkowo niedaleko do Śródmieścia, ale jednocześnie nieco zaoszczędzić na mieszkaniu, poszukajcie oferty na Kowalach. Zaznaczamy jednak: tam mieszkania są tylko trochę tańsze, niż na Biskupinie, czy w najbliższej okolicy samego Starego Miasta. Nam udało się jednak na Kowalach znaleźć nawet ofertę 4-pokojowego mieszkania o powierzchni 100 m2. Na Starym Mieście z kolei jedną z bardziej atrakcyjnych ofert było 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 65 m2.

ŁÓDŹ

Po powyższych miastach Łódź wydaje się być przyjemną odmianą – tu bowiem 500000 zł pozwala na zakup mieszkania o wielkości od 80 do nawet 100 m2 w centrum miasta! Według porównywarki cen, średnia cena mieszkania czteropokojowego, to nieco ponad 380000 zł. Więc jeśli jesteście skłonni do przeprowadzki i marzy Wam się duże mieszkanie – wyznaczcie kierunek na Łódź 😉

4 thoughts on “Jakie mieszkania kupisz za 500000 zł w różnych miastach?”

  1. Byłam ostatnio w Łodzi, po 17 latach, zmieniła się , wypiękniała , ale jest wciąż bardzo dużo do zrobienia. Obawiam się jednak, że po zmianie prezydenta miasta znowu cała robota dotychczasowa pójdzie na marne. Warszawa nie jest miastem dla ludzi, nie da się tu żyć. Kraków wszyscy wiemy: zwiedzić i do domu! Wrocławia nie znam . Może jednak więc wyprowadzka na prowincję . Jak kształtują się ceny w miastach satelickich? tak do 60 km od dużych miast?

Leave a Reply