Jakie mieszkania kupisz za 500000 zł w różnych miastach?

Od wielu lat najdroższe mieszkania w Polsce są w największych miastach – w Warszawie, w Krakowie, we Wrocławiu. Jakiś czas temu do czołówki dołączył również Sopot. Jednak nawet między tymi miastami można zauważyć spore różnice w wielkości i standardzie mieszkań w podobnej cenie.
Postanowiliśmy sprawdzić, jakie mieszkanie, z rynku wtórnego, można kupić w poszczególnych miastach za 500000 zł.

WARSZAWA

Według naszej porównywarki cen nieruchomości przeciętna cena sprzedaży mieszkania 3-pokojowego, na podstawie ogłoszeń z Gumtree, wynosi ponad 532 000 zł. W cenie do 500000 zł możecie kupić w stolicy zazwyczaj dwupokojowe mieszkanie wielkości ok. 50-60 m2, zdarzają się jednak również lokale przekraczające 60m2 powierzchni – zapewne jednak nie będą one w Śródmieściu czy na Mokotowie, a w którejś z dzielnic oddalonych nieco od Centrum. I na pewno będą to oferty, które bardzo szybko znikną z rynku. Warto jednak przeszukać Gumtree, bo nam na przykład udało się trafić na czteropokojowe mieszkanie o powierzchni ponad 74 m2.

KRAKÓW

Według naszej porównywarki cen, mieszkania w Krakowie są tańsze niż w Warszawie – trzypokojowe średnio kosztuje około 430 000 zł. Jednak w tak dużym mieście różnice w cenach podobnych powierzchniowo lokali mieszkalnych są ogromne. W okolicach Starego Miasta, w dzielnicach takich, jak Korowodrza, Grzegórzki, a nawet Podgórze, do 500000 zł możecie liczyć na mieszkanie o wielkości 50-65 m2, ale już Kobierzyn czy Łagiewniki wydają się być nieco tańsze – tam możecie znaleźć w podobnej cenie mieszkanie około 70 m2. Obrzeża miasta oferują nawet 4-5 pokojowe lokale o powierzchni 100 m2.

WROCŁAW

Jeśli chcecie mieszkać we Wrocławiu, mieć stosunkowo niedaleko do Śródmieścia, ale jednocześnie nieco zaoszczędzić na mieszkaniu, poszukajcie oferty na Kowalach. Zaznaczamy jednak: tam mieszkania są tylko trochę tańsze, niż na Biskupinie, czy w najbliższej okolicy samego Starego Miasta. Nam udało się jednak na Kowalach znaleźć nawet ofertę 4-pokojowego mieszkania o powierzchni 100 m2. Na Starym Mieście z kolei jedną z bardziej atrakcyjnych ofert było 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 65 m2.

ŁÓDŹ

Po powyższych miastach Łódź wydaje się być przyjemną odmianą – tu bowiem 500000 zł pozwala na zakup mieszkania o wielkości od 80 do nawet 100 m2 w centrum miasta! Według porównywarki cen, średnia cena mieszkania czteropokojowego, to nieco ponad 380000 zł. Więc jeśli jesteście skłonni do przeprowadzki i marzy Wam się duże mieszkanie – wyznaczcie kierunek na Łódź 😉

2 myśli na temat “Jakie mieszkania kupisz za 500000 zł w różnych miastach?”

Dodaj komentarz