Kreatywny recykling [1]: drewniane skrzynki

Kreatywny recykling to nie tylko sposób na fantastyczne hobby, ale również proekologiczna idea, która zdobywa coraz większą popularność. Wystarczy odrobina pomysłowości, wyobraźni i uzdolnień manualnych, aby ze zwyczajnych rzeczy, które z pozoru sa już nam niepotrzebne, wyczarować zachwycające i oryginalne meble czy bibeloty, które urozmaicą wnętrze domu oraz ogród w niepowtarzalny sposób.

Drugie życie drewnianych skrzynek

Wśród pomysłów na wtórne wykorzystanie różnych przedmiotów, których pełno jest w Internecie, meble wykonane z drewnianych skrzynek to jedne z najpopularniejszych tematów.

Pomalowana w niepowtarzalny sposób skrzynka zyska nowy charakter i spokojnie może zostać wykorzystana jako miejsce na składowanie gazet, przyborów do szycia czy też jako osłona na doniczki.

skrzynki_1 foto: decoist.com / huffingtonpost.com

Drewniane skrzynki można jednak wykorzystać do przechowywania na wiele różnych sposobów – we wnętrzu urządzonym w stylu rustykalnym, w pracowni czy studiu artystycznym, skrzynki powieszone ścianie sprawdzą się nie tylko jako półki na różne przedmioty, ale również jako oryginalna ozdoba. Połączone ze sobą w różnych zestawieniach skrzynie mogą zastąpić regał czy stworzyć szafkę na książki.

skrzynki_3 foto: socreativethings.com
skrzynki_4foto: apartamenttherapy.com /
socreativethings.com

Nie trzeba być stolarzem, aby do skrzynki dorobić nóżki, tworząc w ten sposób jedyny w swoim rodzaju podnóżek czy stolik kawowy. Taki mebel można rónież wykotrzystać, łącząc ze sobą 4 skrzynki.

skrzynki)5foto: hometalk.com (zdjęcie 1 i 2)

Z drewnianych skrzynek chętnie skorzysta również mieszkający w domu pupil. Wystarczy wyciąć w skrzynce okrągłe otwory na miski, aby stworzyć dla zwierzaka miejsce do jedzenia (jakie to wygodne, kiedy miski nie będą się przesuwać po całej podłodze 😉 ), lub wymościć skrzynię kocem, na którym każdy psiak z przyjemnością się zdrzemnie.

skrzynki_5foto: houzz.com

Wykorzystanie na nowo drewnianych skrzynek pozwala nie tylko na wprowadzenie nowych elementów do wnętrza mieszkania czy do ogrodu, dając autorowi niesamowitą satysfakcję. Wspólną cechą wykonanych w ten sposób mebli jest ich niepowtarzalność, wyjątkowy charakter oraz niska cena 🙂

 

Jeśli spodobały Ci się zaprezentowane pomysły, poszukaj drewnianych skrzynek na Gumtree.

 

1 thought on “Kreatywny recykling [1]: drewniane skrzynki”

  1. Skrzynki to moim zdaniem świetne rozwiązanie, które bardzo fajnie wygląda i jest bardzo użyteczne, ma tyle rozwiązań coś wspaniałego 🙂

Leave a Reply