W którym mieście najtaniej wynajmiesz pokój? Zobacz raport Gumtree!

W Warszawie, w Łodzi, czy w Trójmieście – gdzie można wynająć najtaniej pokój, a gdzie mieszkanie? Czy osoby dające ogłoszenie o nieruchomości na wynajem umieszczają w ofercie te informacje, które są najistotniejsze dla poszukujących mieszkania? Zobacz raport Gumtree “Pokój od zaraz!”, dzięki któremu dowiesz się, jak wygląda rynek nieruchomości na wynajem w Polsce.

Zobacz na Gumtree Pokoje do wynajęcia

Czy wiesz, że dla mężczyzn przeglądających oferty mieszkań lub pokoi na wynajem bardzo istotne są takie informacje, jak dostępność piwnicy czy garażu, podczas gdy kobiety szukają przede wszystkim opisu wyposażenia nieruchomości oraz informacji na temat okolicznej infrstruktury? Osoby oferujące mieszkanie na wynajem częściej zamieszczają w ofercie opis umeblowania czy informację o niedawnym remoncie; ci, kórzy mają pokój na wynajem, bardziej skupiają się na atmosferze panującej w mieszkaniu. Już w ponad 50% ogłoszeń można znaleźć opis preferowanych cech współlokatora oraz informacje o tym, kto już mieszka w sąsiednich pokojach. Zazwyczaj jednak powyższe informacje są drugorzędne, bowiem dla wielu poszukujących nadal najważniejsze są ceny. Nikogo nie zdziwi zapewne, że najwyższe ceny wynajmu pokoi są w Warszawie – w ponad 35% ofert czynsz za pokój wynosi ponad 800 zł, podczas gdy np. w Łodzi jest to zaledwie 5%, a w Poznaniu 10%.

Zobacz na Gumtree Mieszkania i domy do wynajęcia

Powyższe dane, jak i wiele innych, zgromadziliśmy na podstawie badania, przeprowadzonego na zlecenie Gumtree Polska przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych. W badaniu przeanalizowano pojawiające się na Gumtree.pl od kwietnia do sierpnia 2014 oferty wynajmu pokoi i mieszkań w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, w Łodzi, Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Więcej informacji znajdziecie w naszym raporcie:

raport_blog

2 thoughts on “W którym mieście najtaniej wynajmiesz pokój? Zobacz raport Gumtree!”

Leave a Reply