Jakiej pracy szukają użytkownicy Gumtree?

oferty pracy na gumtree

Recepjonistka, nauczyciel angielskiego i przedstawiciel handlowy – to trzy najczęściej poszukiwane w ostatnich miesiącach zawody na Gumtree w kategorii Ofert Pracy. Wśród wielu pracodawców panuje przekonanie, że na naszym portalu najlepiej jest szukać pracowników fizycznych – budowlańców, osób zajmujących się pracami remontowymi i wykończeniowymi. Okazuje się jednak, że wśród poszukujących pracy bardziej popularne są to zawody dające możliwość elastycznego ustalania grafiku lub pracy zdalnej oraz zawody nie wymagające specjalistycznego wykształcenia, ale często konkretnych cech osobowości. Takie właśnie wymagania łączy w sobie zawód recepcjonistki, hostessy, przedstawiciela handlowego, barmana, baristy czy sprzątaczki.

Równie często wyszukiwane są jednak zawody, które wymagają odpowiedniego przygotowania i wiedzy zdobytej w czasie edukacji. Użytkownicy Gumtree bardzo często poszukują ofert pracy dla nauczycieli angielskiego (oprócz angielskiego wielu z Was poszukuje również ogłoszeń o pracy z językiem francuskim i niemieckim). Duże zainteresowanie budzi również stanowisko asystentki stomatologicznej – zarówno wiele osób poszukuje tego typu ofert, jak i wielu pracodawców szuka kandydatek. Wśród 50 najpopularniejszych wyszukiwań dla kategorii z Ofertami Pracy jest również fizjoterapeuta, księgowa oraz kierowca.

Warto zwrócić również uwagę na to, jakiego rodzaju pracy poszukują nasi Użytkownicy. Wśród najpopularniejszych wyszukiwań są takie określenia, jak praca dodatkowa, praca w weekendy, praca zdalna oraz praca dla studentów. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że młode osoby, wchodzące na rynek pracy, ale jeszcze uczące się, bardzo często poszukują pracy na Gumtree.pl (to zresztą jeden z kluczowych powodów, dla których powstał nasz program Start do kariery, o którym więcej przeczytacie na naszym blogu bądź na platformie startdokariery.pl). To właśnie dla nich ważna jest możliwość pracy zdalnej, z domu, w elastycznych godzinach, na podstawie ustalanego z przełożonym grafiku, który można dopasować do godzin spędzanych na uczelni. Gumtree to również ważne miejsce dla grafików, redaktorów internetowych, osób zajmujących się korektą tekstów, które tu poszukują zleceń. W wakacje czy np. okresie przed Sylwestrem wiele osób poszukuje wśród naszych ogłoszeń pracy sezonowej. Wśród zajęć dodatkowych od lat najpopularniejsze jest rozdawanie ulotek.

Leave a Reply