Nauka w wakacje – poszerz swoje horyzonty

Mimo iż wakacje z założenia powinny kojarzyć się bardziej z wypoczynkiem, niż z nowymi obowiązkami, jest to dobry moment, aby zdobyć nowe umiejętności. Nawet jeśli aktualnie nie jesteśmy na urlopie, zazwyczaj w wakacje mamy nieco więcej czasu. Korki w mieście są nieco mniejsze, dzieci wyjeżdżają na obozy lub kolonie, przez co rodzice mają wolne wieczory, a studenci mogą wykorzystać przerwę wakacyjną.

Pod hasłem “kursy wakacyjne” znajdziecie na Gumtree całą masę propozycji. Jedną z najliczniejszych grup stanowią wakacyjne kursy językowe – przez miesiąc lub dwa intensywnej nauki, gdy zajęcia odbywają się 3-5 razy w tygodniu, możecie opanować podstawy wybranego języka, bądź zdecydowanie pogłębić jego znajomość. Takie zajęcia znajdziecie właściwie w każdym większym mieście w Polsce. Warto zwrócić uwagę, że w  okresie wakacyjnym również dostępne są nie tylko takie języki, jak angielski czy niemiecki, ale również mniej popularne, jak na przykład litewski, niderlandzki  czy arabski.

Inną opcją są kursy zawodowe – to dobre rozwiązanie dla tych z Was, którzy od dłuższego czasu myślą o tym, aby się przekwalifikować bądź poszerzyć swoje kompetencje zawodowe. W wakacje możecie rozpocząć swoją przygodę z zawodem grafika czy wizażystki, bądź zrobić prawo jazdy 🙂 Zajęcia w wakacje dają również fantastyczną możliwość rozwijania swoich pasji, niekoniecznie w związku z karierą zawodową. Warto zorientować się, czy  w Waszym mieście nie są akurat organizowane kursy szycia, projektowania czy chociażby garncarstwa? Może spełnicie w ten sposób jedno ze swoich, od dawna odkładanych marzeń?

Ci z Was, którzy mają już zaplanowany urlop, również nie muszą rezygnować z poszerzania horyzontów. W większości miejscowości turystycznych można chociażby skorzystać z kursów sportowych i nauczyć się np. windsurfingu, czy wziąć udział w trwającym kilka dni szkoleniu survivalowym.

Letnie miesiące to również czas, w którym najmłodsi mogą się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Wiele ofert półkolonii to zajęcia tematyczne, np. z robotyki, programowania, piłki nożnej czy plastyki. A jeśli Wasza pociecha nie ma jeszcze jasno określonych zainteresowań, możecie skorzystać z półkolonii, gdzie nie ma jednego, wiodącego tematu, tylko codziennie odbywają się zajęcia z innej dziedziny.

Oferty kursów wakacyjnych na Gumtree możecie szukać tutaj.

Leave a Reply