Pomysły na wakacje z dzieckiem w mieście

Każdy rodzic dobrze wie, że jeśli ma się dzieci, wakacje wcale nie oznaczają więcej czasu wolnego, tylko wręcz przeciwnie. Jeśli nie zdecydujecie się na to, aby dziecko w czasie wakacji chodziło na tzw. dyżury do przedszkola, macie do wypełnienia cały dzień. Starsze dzieci zapewne same będą organizować sobie większość czasu, warto jednak zadbać o rozrywki dla naszej pociechy nie tylko w czasie dwutygodniowego urlopu. Dziecko, które większość czasu spędzi przed telewizorem czy komputerem, wcale nie wypocznie w okresie wakacyjnym i nie nabierze nowych sił na nadchodzący rok szkolny. Pół biedy, jeśli macie dom z ogrodem bądź duże, ogrodzone podwórko pod blokiem, gdzie spotykają się dzieci z sąsiedztwa. Gorzej, jeśli mieszkacie w niewielkim mieszkaniu, a do najbliższego parku macie dość daleko. Warto wtedy zorganizować się ze znajomymi w większe grupy i razem organizować czas dzieciakom.

Zadbaj o towarzystwo dla dziecka

Warto, aby dziecko przynajmniej kilka razy w tygodniu spotkało się z rówieśnikami. Dowiedz się, kto z Twoich znajomych lub sąsiadów, którzy również mają dzieci, też spędza część wakacji w mieście. Możecie ustalić dyżury i opiekować się dzieciakami na przemian. Pociechy wśród rówieśników zajmą się tak naprawdę same sobą i zorganizują sobie zabawę. Jeśli macie do dyspozycji ogród przy domu, warto rozstawić dzieciakom basen czy rozbić namiot, aby nawet w mieście poczuły się, jak na wakacjach. Dla maluchów zabawa w namiocie to prawdziwa frajda.

Zapisz dziecko na zajęcia dodatkowe

Wakacje z dzieckiem to fantastyczny czas na rozwijanie hobby albo naukę nowych umiejętności. Dziecko, które nie chodzi teraz codziennie do szkoły czy do przedszkola, nie ma tylu obowiązków, co zwykle, na pewno chętniej zajmie się nauką języka obcego, gry w tenisa, tańca czy pływania. Przy nauce języka obcego warto pamiętać o jednym: niech to nie będą korepetycje. Dziecko też musi w wakacje odpocząć i odstresować. Poszukiwaniem zorganizowanych zajęć warto zająć się nieco wcześniej, okazuje się bowiem, że część instytucji czy firm organizujących tego typu kursy, o dziwo, zawiesza ich realizację w wakacje.

Zobacz na Gumtree: zajęcia dla dzieci

Wypoczywajcie wspólnie

Rodzinne wyjście na basen, do kina czy do kawiarni na lody jest atrakcją nie tylko dla dziecka, ale również dla Ciebie. Pamiętaj, że wypoczęty i zrelaksowany rodzic jest dla dziecka dużo lepszym towarzyszem. Staraj się tak organizować czas, który spędzasz z dzieckiem, abyście wypoczywali obydwoje.

Drobne przyjemności

Aby poczuć się wyjątkowo i wakacyjnie, nie potrzeba tak naprawdę wiele. Czasami wystarczy usiąść na leżaku na balkonie, z koktajlem przygotowanym z owoców sezonowych, aby oderwać się od codziennych obowiązków i odpocząć. Dla małych dzieci takie chwile też są super atrakcją 🙂

2 thoughts on “Pomysły na wakacje z dzieckiem w mieście”

  1. Zapłaciłem za ogłoszenie w Gumtree i nie mogę się z Wami skontaktować – nie macie adresu mailowego ani telefonu. Moje ogłoszenie wciąż nie jest dostępne w serwisie – proszę o pilny kontakt w przeciwnym razie sprawę skieruje do odpowiednich organów.

Leave a Reply