Poradnik: Jak sprzedawać używane ubrania?

Poradnik: Jak sprzedawać używane ubrania?

Masz w domu mnóstwo odzieży, w których już nie chodzisz? Wiosna to idealny czas, aby zrobić porządki w szafie i odzyskać część zainwestowanych w garderobę pieniędzy. Najprostszym sposobem sprzedaży ubrań jest umieszczenie ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych np. na Gumtree. Warto zatem wiedzieć jak przygotować ubrania do sprzedaży i jak skonstruować ogłoszenie tak, by zwiększyć szansę na ich szybką sprzedaż?

Dodaj ogłoszenie na Gumtree.pl https://www.gumtree.pl/post.html

Wypierz i wyprasuj ubrania.

Ubrania, które chcesz wystawić na sprzedaż, muszą się przede wszystkim odpowiednio prezentować. Wypierz i wyprasuj ubrania nie tylko przed samą sprzedażą, ale już przed zrobieniem im zdjęć. Jeżeli bluzka, którą chcesz sprzedać, ma drobną wadę, a sweter zmechacenia – postaraj się doprowadzić ubranie do jak najlepszego stanu. To sprawi, że odzież będzie się lepiej prezentować, dzięki czemu wzrosną Twoje szanse na sprzedaż.

Zrób dobre zdjęcia.

Nie od dziś wiadomo, że kupujemy oczami. Zdjęcie to coś, co kupujący widzi jako pierwsze, zanim przeczyta opis i to ono zwraca jego uwagę. Zadbaj o to, aby zdjęcia były atrakcyjne, ale wiernie oddawały rzeczywistość. Pamiętaj, że światło dzienne jest lepsze od sztucznego, a ubranie najlepiej zaprezentować na jasnym, jednolitym tle – wtedy ubrania prezentują się najkorzystniej.

Dla kupującego bardzo ważne jest dokładne obejrzenie produkt, dlatego zrób zdjęcia nie tylko przodu i tyłu ubrania, ale także ważnych detali. Jeżeli masz taką możliwość, dodaj zdjęcie na sobie, które pokaże, jak ubranie układa się na sylwetce.

Przygotuj dokładny opis sprzedawanej rzeczy.

Dobry opis powinien zawierać wszystkie istotne informacje o ubraniu – jego markę, rozmiar, dokładne wymiary i skład. Warto określić też stan odzieży, a także powiedzieć o ewentualnych śladach użytkowania. Jeżeli zdjęcie nie oddaje prawdziwego koloru danej odzieży – koniecznie napisz o tym w opisie.

Ustal cenę.

To, za ile sprzedasz ubranie, zależy od Ciebie, ale przed zdecydowaniem się na konkretną kwotę warto zorientować się, za ile sprzedawane są ubrania podobne do Twoich. To pomoże Ci ustalić odpowiednią cenę sprzedaży, która nie będzie za wysoka dla kupującego, ale także nie za niska w porównaniu ze średnią ceną na rynku. Pamiętaj o tym, że odzież bez śladów użytkowania i z metką osiągają znacznie wyższą cenę niż ta używana, po której widać jej wielokrotne noszenie.

Zobacz ofertę odzieży damskiej https://www.gumtree.pl/s-odziez-damska/v1c9565p1 i męskiej https://www.gumtree.pl/s-odziez-meska/v1c9584p1, a także dziecięcej https://www.gumtree.pl/s-odziez-dziecieca/v1c9465p1

Po dodaniu ogłoszenia pamiętaj o tym, że kupujący może mieć do Ciebie dodatkowe pytania, dlatego bądź dostępny i jak najszybciej udzielaj rzetelnych odpowiedzi

Leave a Reply