Projekt wiosna: odświeżamy mieszkanie [cz.2]

Gdy już pozbędziemy się z domu wszystkich niepotrzebnych rzeczy, możemy zastanowić się nad tym, jakie zmiany chcemy wprowadzić w naszym mieszkaniu. Dziś nie będziemy Was zachęcać do rewolucji i wyburzania ścian, ale do drobnych zmian, które pozwolą niewielkim kosztem i stosunkowo niewielkim nakładem sił zmienić nieco wystrój i klimat w Waszym mieszkaniu.

1. Zmień układ Czasami wystarczy niewielkie przestawienie mebli w pokoju, aby udało nam się uzyskać nową przestrzeń. Warto wypróbować zupełnie nowe ustawienie mebli, takie, o którym wcześniej nie myśleliśmy – być może okaże się ono strzałem w dziesiątkę. Jeśli masz do dyspozycji niewielką przestrzeń, zastanów się, czy wszystkie mable faktycznie są potrzebne w tym pomieszczeniu? Może warto pozbyć się dodatkowego krzesła, żeby uzyskac nieco więcej przestrzeni?

2. Zmień kolory Jeśli masz wolny weekend, możesz oczywiście przestawić wszystkie meble na środek pokoju i pomalować ściany. Taka zmiana na pewno odmieni wygląd pomieszczenia. Efekt można jednak uzyskać również prostszymi metodami: zmieniając zasłony, obrus, czy narzutę na łóżko. Już te elementy wystarczą, aby w pokoju zapanował nowy klimat. Jeśli do tej pory w pokoju była gołą podłoga, połóż na niej choćby niewielki dywanik – zdziwisz się, jak wiele może zmienić taki detal.

3. Kreuj atmosferę oświetleniem Rzadko zwracamy uwagę na to, jak niesamowicie wiele może w pokoju zmienić oświetlenie. Stojąca na podłodze lampka daje kameralne, przytłumione światło, świeczki tworzą romantyczną atmosferę, a… lampki choinkowe powieszone np. na karniszu nad oknem sprawiają radosne wrażenie. Warto pomyśleć o nietypowych rozwiązaniach przy oświetlaniu pokoju, bowiem ten właśnie element daje ogromne możliwości przy zmianie wystroju.

4. Drugie życie przedmiotów Na naszych profilach społecznościowych co jakiś prezentujemy inspiracje dotyczące kreatywnego wykorzystania przestrzeni, czy też dania różnym przedmiotom drugiego życia. Warto poszukać inspiracji w internecie, bo może okazać się, że z przedmiotów, które macie w domu da się wyczarować prawdziwe skarby – to doskonały pomysł szczególnie dla osób, które mają trochę wolnego czasu i lubią rękodzieło.

5. Charakterystyczne drobiazgi Przestawienie mebli i zmiana kolorów w pomieszczeniu sprawią, że nasz pokój stanie się zupełnie nowym pomieszczeniem. Warto jednak pomyśleć o drobnych zmianach, które nadadzą zmianom charakter. Nie namawiam Was do kupowania kolejnych bezużytecznych bibelotów, warto jednak pomyśleć o rzeczach, które faktycznie czasami mogę się przydać: wazony na kwiaty, ciekawa lampa, oryginalne ramki na zdjęcia, poduszki czy kwiaty doniczkowe. To właśnie takie szczegóły najbardziej wpływają na charakter pomieszczenia i dodają mu smaku.6 thoughts on “Projekt wiosna: odświeżamy mieszkanie [cz.2]”

  1. Ostanio dużo czytam blogów, stron a także bywam na forum dyskusyjnym gazety.pl.
    Ta strona mnie bardzo zaciekawiła, dodałam sobie ją do ulubionych. Pozdrawiam Anita 🙂
    Nie gram w gry na facebooku!

  2. Jeśli chodzi o odświeżenie mieszkania to mogę ze swoje strony polecić meble Bonaldo. Mają doskonały, nowoczesny design, głównie do jadalni. Sama kupiłam tu ostatnio kilka rzeczy i to wystarczyło, żeby mieszkanie zaczęło wyglądać niemal jak nowe.

Leave a Reply