Projekt Wiosna: odświeżamy mieszkanie [cz.1]

odświeżenie wystroju

Wiosna to doskonały moment na zrobienie porządków i odświeżenie wystroju mieszkania. Dni stają się dłuższe, po szarej zimie (w tym roku wszak wcale nie było białej zimy 🙁 ), wreszcie wychodzi słońce, a my mamy więcej energii i chęci do zmian. I do wykorzystania tej dodatkowej energii chcemy Was zachęcić w Projekcie Wiosna. Zacznijmy więc od zmian w mieszkaniu!

Niewielkie zmiany w wystroju mieszkania wcale nie muszą być kosztowne. Czasami wystarczy po prostu pozbyć się kilku zajmujących miejsce, niepotrzebnych rzeczy, przestawić meble, aby w mieszkaniu uzyskać więcej przestrzeni i zmienić jego wygląd. Warto ustalić sobie plan działania:

1. Ciężko jest się pozbywać rzeczy, które mamy w domu od dłuższego czasu. Zaplanuj, jakie zmiany chcesz wprowadzić w swoim mieszkaniu, ustal, na czym Ci najbardziej zależy: na uzyskaniu nowej przestrzenj? żeby w mieszkaniu było więcej światła? na delikatnej zmianie stylu wystroju? Łatwiej będzie Ci konsekwentnie przejśc przez kolejne kroki, jeśli będziesz mieć jasno określony cel i wyobrażenie tego, jak Twoje mieszkanie ma wyglądać po zmianach.

2. Zacznij od jednego ponieszczenia. Jeśli będziesz chaotycznie próbować uprzątnąć całe mieszkanie  na raz, pozbywając się ze wszystkich półek przedmiotów, które tylko zbierają kurz, szybko się zniechęcisz, albo nie zrobisz tego porządnie. Zatem najpierw kuchnia, potem pokój, później łazienka… Nie odkładaj porządków “na jutro”, zacznij od razu.

3. Zastanawiając się nad pozbyciem się konkretnego przedmiotu, zadaj sobie te trzy poniższe pytania:

– czy w ciągu ostatniego roku używałem/używałam tego przedmiotu?

– czy ma on dla mnie wartość sentymentalną?

– czy w najbliższej przyszłości go użyję? (ważne: stwierdzenie, że “może jeszcze kiedyś się przyda” nie liczy się 😀 przedmiot ma prawo zostać w swoim domu tylko, jesli wiesz na pewno, że np. za dwa miesiące jeszczesz na wycieczkę i na pewno będziesz wtedy potrzebować turystycznego żelazka)

Jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiesz “nie” to znak, że czas przekazać ten przedmiot komus innemu.

4. Gdy już wiesz, czego zamierzasz się pozbyć z domu, zarezerwuj sobie wieczór na wystawienie wszystkich rzeczy do sprzedaży on-line. O tym, jakie informacje zawrzeć w ogłoszeniu, dowiesz się z naszego artykułu (tutaj).

Teraz czas zabrać się za poważniejsze zmiany – w drugiej części artykułu znajdziesz ciekawe pomysły na odświeżenie wystroju swoje mieszkania 🙂

ZOBACZ RÓWNIEŻ: wyposażenie wnętrz na Gumtree.pl

 

 

Leave a Reply