Projekt Wiosna: zrób porządki w szafie!

porządki w szafie

Najlepszy moment, aby zrobić porządki w szafie? Oczywiście wiosna! Chowając zimowe swetry na dno szafy lub do piwnicy możemy wykorzystać okazję, zrobić remanent, pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i zyskać miejsce na nowe ubrania.

Od czego zacząć odświeżanie garderoby? Od przyznania z ręką na sercu, które rzeczy zalegające w szafie od lat nie będą nam już potrzebne. Odłóż na bok to, co jest na Ciebie za małe, za duże, to, co nie było zakładane przez ostatni rok. Nie zostawiaj ubrań, których nie nosisz, myśląc, że mogą się kiedyś przydać. Czy nie lepiej wymienić je na coś, co będziesz z przyjemnością nosić już teraz? 🙂

Gdy już zrobisz porządki w szafie, przejrzyj rzeczy, których zamierzasz się pozbyć. Te z nich, które są w dobrym stanie, nieuszkodzone, wystaw do sprzedaży na Gumtree.  Z naszego wpisu dowiesz się, co zrobić, aby zamieszczone przez Ciebie ogłoszenie w kategorii Sprzedam było skuteczne.

Teraz czas na zastanowienie się, czego w Twojej garderobie brakuje? Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś, że poszedł do sklepu z zamiarem kupienia spodni, a wrócił z nowym swetrem, prawda? Każdemu zdarzyły się też zakupy pod wpływem impulsu. Pół biedy jeszcze, jeśli nagle zdecyduje się na nieplanowany zakup zimowych, bo akurat są w bardzo atrakcyjnej cenie. Gorzej, jeśli na co dzień nosimy ubrania w stonowanych kolorach, a sprzedawczyni namówi nas na bluzkę w kolorze fuksji… Czasami takie zakupy oczywiście okazują się strzałem w dziesiątkę, ale częściej to właśnie w ten sposób do naszej szafy trafiają rzeczy, których być może nigdy nie założymy.

Aby uniknąć takich sytuacji, warto wiedzieć dokładnie, co mamy kupić i trzymać się planu J Zastanów się dokładnie, jakich ubrań Ci brakuje – czy spodni, czy letniej sukienki, czy koszuli do pracy. Przemyśl również, w jakich kolorach powinny być nowe rzeczy, aby pasowały Ci do tych, które już masz.

Jeśli masz ulubione marki i firmy produkujące ubrania, zobacz najpierw ofertę na obecny sezon na stronie internetowej. Dzięki temu już wchodząc do sklepu będziesz wiedzieć, czego dokładnie poszukujesz.  Podobnie jest z zakupami w sklepach internetowych czy na Gumtree – oglądając oferty internetowe trudniej jest ulec pokusom czy kupować ubrania pod wpływem impulsu.

ZOBACZ: odzież, obuwie, akcesoria na Gumtree

Leave a Reply