Projekt Wiosna: rozkwitaj w nowej pracy!

Wiosną zachęcamy Was do zmian: do sprzedania rzeczy, które od dawna zalegają w Waszym domu nieużywane, odświeżenia mieszkania, albo… do znalezienia nowej pracy 🙂

Wiosenne miesiące zachęcają do zmian: mamy więcej energii, dni stają się dłuższe, przyroda budzi się do życia. Warto wykorzystać przypływ pozytywnej pozimowej energii, która z pewnością ułatwi ten niełatwy proces, jakim jest poszukiwanie nowej pracy. “Początek roku i wiosna to zdecydowanie lepszy  moment, na poszukiwanie pracy, niż miesiące jesienne i zimowe. Oczywiście są branże i stanowiska, którymi zainetersowanie trwa cały rok, są też branże, które uaktywniają się na przykład w wakacje. Generalnie jednak, patrząc na ilość ofert oraz na to, jak firmy planują procesy rekrutacyjne, początek roku jest zdecydowanie bardziej aktywnym okresem w rekrutacji” – wyjaśnia Renata Sieczka, Senior Research Consultant w firmie dk Executive Search.

Zanim zaczniemy poczukiwanie pracy, warto zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od nowego stanowiska. Osoby poszukujące pracy często zniechęcają się tym, że wysyłają dzieisątki, a nawet setki odpowiedzi na ogłoszenia, a nikt nawet do nich nie zadzwoni. Nie można się jednak temu dziwić, biorac pod uwagę, ile osób nie czyta uważnie ogłoszeń, tylko wysyła CV automatycznie. Wymagania na to samo stanowisko w dwóch różnych firmach mogą być znacząco inne. Przeczytanie ogłoszenia i dokładne zapoznanie się z wymaganiami jest podstawą.

Warto też miec kilka wersji CV. Nie zawsze bowiem uda nam się zawrzeć w szystkie najważniejsze informacje. Poza tym coś, co dla nas będzie istotne, dla pracodawcy może miec drugorzędne znaczenie, ważniejsza natomiast okaże się jakaś konkretna umiejętność. Warto więc po przeczytaniu ogłoszenia zmodyfikować swoje CV tak, aby odpowiadało ono na oczekiwania osoby rekrutującej (tylko jednak pod warunkiem, że wszystko, co napiszecie w CV, będzie prawdą!).

Na poczatek zapraszamy Was na gumtree, gdzie codziennie poawia się masa nowych ogłoszeń z ofertami pracy i życzymy powodzienia 🙂

Leave a Reply