Projekt Wiosna: zadbaj o ciało przed wakacjami!

Zima w tym roku była dla nas łaskawa, wiosna zaczęła się szybciej, niż ktokolwiek z nas się jej spodziewał. Warto wykorzystać bonusowe promienie słońca i wcześniej pomyśleć o tym, że już za trzy miesiące zaczną się wakacje. To dobry moment, aby zastanowić się, jak chcielibyśmy się prezentować w krótkich spodenkach i kostiumach kąpielowych.

„Nadmiar tkanki tłuszczowej jest częstym problemem, występującym zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nowy Rok rozpoczynamy pełni entuzjazmu, że tym razem będziemy trwać w naszych postanowieniach, ale z każdym tygodniem słabną siły w walce o wymarzoną sylwetkę. Kobiety dodatkowo borykają się z problemem estetycznym XXI w., czyli cellulitem oraz utratą gęstości skóry” – Agata Hodlik, manager YASUMI – Instytutu Zdrowia i Urody, mieszczącego się na warszawskich Kabatach, zachęca, aby już teraz zacząć przygotowania do lata, aby na urlopie móc pochwalić się świetną sylwetką. „Polecam połączenie zdrowych nawyków żywieniowych z profesjonalnymi zabiegami w gabinecie kosmetycznym” – dodaje.

Jakie zabiegi wybrać, przygotowując się do lata?

Zdaniem Agaty Hodlik warto zdecydować się na sprawdzone sposoby: „Wśród zabiegów modelujących sylwetkę niewątpliwie od wielu sezonów króluje elektrostymulacja i endermologia (inaczej masaż próżniowy). Na rynku co chwila pojawiają się „innowacyjne” zabiegi obiecujące spektakularne efekty. Rezultaty są lub ich nie ma, ale na pewno portfel jest sporo szczuplejszy. Tymczasem elektrostymulacja i endermologia to zabiegi sprawdzone, cieszące się od lat uznaniem klientek i klientów na całym świecie, dodatkowo od pewnego czasu w przystępnej cenie”.

Co kryje się pod tymi tajemniczymi terminami?

Elektrostymulacja to zabieg, dzięki któremu pracuje większość naszych mięśni – także tych trudnych do wyćwiczenia. Przez elektrody umieszczone w odpowiednich punktach ciała przepływa prąd, który pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów porównywalnych z tymi jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych. Brzmi groźnie, ale w rzeczywistości zabieg nie jest ani bolesny ani nieprzyjemny. Już po 10 wizytach można zauważyć widoczną poprawę jędrności i napięcia skóry, a przede wszystkim redukcję tkanki tłuszczowej w newralgicznych miejscach tj. brzuch, uda, biodra” – wyjaśnia Agata, zaznaczając jednocześnie, że jest to zabieg coraz bardziej popularny również wśród mężczyzn.

Endermologia z kolei jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów redukujących cellulit, oraz wygładzających skórę i poprawiających jej elastyczność: „Zabieg polega na masażu ciała lub wybranych partii specjalną głowicą wyposażoną w ruchome kulki/rolki, które masują pod ciśnieniem zassany do głowicy fałd skórny. Stymuluje krążenie krwi i limfy, co wpływa na rozbicie cellulitu, tkanki tłuszczowej, a także regenerację kolagenu i elastyny. Skóra staje się wyraźnie ujędrniona, zostaje zwiększone jej napięcie. Intensywność masażu zależy od partii ciała. Najczęściej zalecana jest seria min. 10-15 zabiegów modelujących sylwetkę z częstotliwością ok. 3 razy w tygodniu. Niezwykle ważna jest systematyczność”. Agata zapewnia, że efekty terapii widoczne są już po 1,5 – 2 miesiącach, warto więc na ten krótki okres zmobilizować się i konsekwentnie chodzić na zabiegi.

Skuteczność terapii w salonie kosmetycznym zdecydowanie podniesie zmiana nawyków żywieniowych. Warto w tym celu skorzystać w porady dietetyka, który dostosuje dietę do upodobań smakowych, trybu życia i rozkładu zajęć.

spa

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: pielęgnacja i uroda na Gumtree.pl

1 thought on “Projekt Wiosna: zadbaj o ciało przed wakacjami!”

Leave a Reply