Projekt Wiosna: zadbaj o sylwetkę przed urlopem

zadbaj o sylwetkę

Od dawna obiecujesz sobie, że już od jutra, już od poniedziałku, już od następnego miesiąca zaczniesz dietę, zaczniesz biegać lub chodzić na siłownię. Nie ma na co czekać, wiosna to doskonały moment na to, aby się wreszcie zmobilizować! 🙂

Wiesz już, co dokładnie chcesz osiągnąć? Czy chcesz schudnąć, wyrzeźbić mięśnie, czy powalczyć z cellulitem? Myśląc o konkretnym celu łatwiej będzie Ci przetrwać te momenty, kiedy pojawi się pokusa, aby raz nie pójść na fitness bądź zjeść kilka czekoladek zamiast jednej. Ponoć najtrudniejsze są pierwsze dwa tygodnie – po tym czasie czynność powtarzana wchodzi nam w nawyk. Zapytajcie zresztą na przykład jakiegokolwiek biegacza, czy po jakimś czasie, gdy z jakiegoś powodu musiał odłożyć trening, nie brakowało mu go? Podobnie jest zresztą z dietą – pierwsze kilka nid jest najtrudniejsze, do czasu, aż przestaniecie myśleć o tym, że jesetście na diecie.

Dla wielu osób jednak nawet wizja celu nie jest wystarczającym motywatorem do długotrwałego działania. Nic nie wpływa na poziom motywacji lepiej, niż pierwsze widoczne efekty. A żeby te pojawiły się stosunkowo szybko, lepiej zwrócić się po pomoc do profesjonalistów, niż pracować nad tym samemu.

Odchudzanie warto zacząć od wizyty u dietetyka, który nam dietę odpowiednią do naszych upodobań kulinarnych, stanu zdrowia, oraz efektów, które chcemy osiągnąć oraz pomoże skorygować dotychczas popełniane błędy w odżywianiu.

Jeśli planujemy dodatkowo rozpocząć ćwiczenie na siłowni bądź w klubie fitness, treningi również warto zacząć od rozmowy z trenem, który pomoże nam dobrać odpowiednie ćwiczenia oraz kontrolować efekty.

Wbrew temu, co może się niektórym wydawać, również bieganie warto rozpocząć od rozmowy z profesjonalistą – tu mam na myśli wizytę w dobrym sklepie sportowym, gdzie sprzedawca pomoże nam chociażby wybrać odpowiednie obuwie. Warto też, przynajmniej na początku, pobiegać kilka razy z osobą doświadczoną, która przekaże nam wiedzę na temat rozgrzewki oraz rozciągania po samym bieganiu. Jogging to sport modny, łatwo dostępny, dający stosunkowo szybko efekty, ale również bardzo często kończący się kontuzjami.
4 thoughts on “Projekt Wiosna: zadbaj o sylwetkę przed urlopem”

  1. Od jutra zaczynam odchudzanie, kto się odchudza ze mną? Nie będzie lekko ale trzeba się wziąć za siebie. Mam już dobry sposób na odchudzanie, wszyscy którzy są chętni proponuje zacząć od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnąć

Leave a Reply