Proste sposoby na zimowe ozdoby DIY

Nie wiem, jak Wy, ale ja cały rok czekam na zimę, wcześnie zapadający zmrok, śnieg i oczywiście na święta. Już w połowie listopada zaczynam planować świąteczny wystrój, na początku grudnia obwieszam całe mieszkanie lampkami choinkowymi, a podczas każdych zakupów zastanawiam się, czy aby na pewno mam wystarczającą ilość bombek i innych ozdób i kompletnie nie przeszkadza mi grzmiące z głośników “Last Christmas” 🙂

Z drugiej strony nie jestem wybitnie uzdolniona manualnie, nie bardzo lubię dłubać przy rękodziele, a poza tym często zwyczajnie brakuje mi czasu na  preferuję ozdoby, które są efektowne, ale ich przygotowanie nie zajmuje dłużej, niż kilka minut. I takie właśnie propozycje ozdób, które uprzyjemnią i ocieplą Wam zimę (jak już będzie co ocieplać, bo na razie mrozów ani widu, ani słychu 😉 ) oraz wprowadzą w domu świąteczny nastrój, mam dziś dla Was.

Lampki micro led

To jest hit w prostym i błyskawicznym tworzeniu nastroju. Miedziany drucik o długości metra, z kilkudziesięcioma punktami świetlnymi, można kupić w Internecie za ok. 15 zł. Do tego wystarczy lampion (do kupienia na Gumtree) bądź ozdobny, dość duży słoik, i klimatyczne oświetlenie gotowe 🙂 Inspiracje znajdziecie, klikając z poniższe zdjęcia:

Świeczki w… cynamonie

Czego potrzebujecie? Najzwyklejszej, białej świeczki (z tych grubszych), cynamonu i wanilii w laskach oraz zwykłego sznurka lub ozdobnej tasiemki. Przyprawy ustawiacie dookoła świeczki – tu może się przydać pomoc drugiej osoby, a następnie ciasno obwiązujecie wokół świeczki. Możecie również wysuszyć plastry pomarańczy lub limonki i nimi ozdobić świecę. Taka prosta ozdoba nie tylko wygląda efektownie, ale też pięknie pachnie.

Urokliwe wycinanki
Ostatnia propozycja może być swego rodzaju powrotem do czasów dzieciństwa i przedszkolnych wycinanek. Tyle tylko, że o nieco wyższym poziomie skomplikowania 🙂 Wystarczy złożyć odpowiednio kartkę i naszkicować na niej wzór, a potem odpowiednio go podocinać. Fantazyjne śnieżynki możecie wykonać z ozdobnego papieru i na przykład przykleić na szybie. To nie tylko urokliwa ozdoba, ale też bardzo przyjemna i relaksująca w wykonaniu.

Leave a Reply