Regifting: przekaż nietrafione prezenty na Gumtree! *Regulamin akcji*

Regifting na gumtree

Co zrobić z nietrafionymi prezentami po świętach? Możesz je schować na dno szafy i liczyć na to, że kiedyś się przydadzą, oddać w prezencie komuś innemu lub wystawić na Gumtree z tagiem #nieudanyPrezent 🙂 To, co dla Ciebie nie stanowi szczególnej wartości, nie pasuje do wystroju Twojego mieszkania, mija się z Twoimi zainteresowaniami, dla innego użytkownika Gumtree może stanowić prawdziwy skarb. A my chcemy, aby ten skarb trafił we właściwe ręce. Dlatego już w najbliższy poniedziałek rozpoczynamy akcję przekazywania nieudanych prezentów.

Między 12 a 24 stycznia czekamy na Wasze ogłoszenia oznaczone w tytule #nieudanyPrezent. Możecie je umieszczać w kategoriach: Sprzedam, Elektronika, Moda, Dla Dziecka, Sport i Rozrywka. Raz dziennie na fanpage’u Gumtree będziemy prosić Was o wklejenie linków do swoich ogłoszeń, abyśmy mogli kilka z nich wyróżnić.

Jeśli wśród ogłoszeń zamieszczonych w ramach akcji regiftingowej znajdziesz coś, o czym marzyłeś, napisz do nas 🙂 W czasie trwania akcji będziemy czekać na Wasze maile pod adresem: konkurs@gumtree.pl. Napiszcie  do nas, dlaczego to akurat Wy powinniście dostać któryś z przedmiotów, którego oferta została opatrzona tagiem #nieudanyPrezent. We wtorki, czwartki i soboty wybierzemy osoby, których uzasadnienia uznamy za najciekawsze i w imieniu tych osób kupimy wybrany przedmiot na Gumtree. W ten sposób nieudany prezent trafi w ręce osoby, która naprawdę go doceni 🙂

Zapraszamy do udziału w zabawie!

—————————————————————————————————————————————–

ZWYCIĘZCY:

17.01.2015 – Anna Kania

“Zlituj się Boże… jak mi gumtree.pl nie pomoże
To już nie wiem kto wspomoże
po cichu liczyłam,
po cichu marzyłam,
Św. Mikołaj był i poszedł
zapomniał? poprostu odszedł
co prawda zostawił prezent
i dzięki mu za to!
Lecz…. ja telefonu pragnę
marzenia nikomu nie kradnę
w załączniku przesyłam wizerunek – swój telefon ukochany
7 lat go posiadam i jest wspaniały!
7 lat szczęścia i radości
7 lat pomyślności 🙂
Cóż z tego, jak po wypadku ostatnim
Nie ma już klapy, a i dźwięk nie ten sam…
zamykam kram 🙁
Myślałam, że Rodzina się domyśli
Ukochanemu się przyśni…
A tu ani jedni… ani drugi
Nie wpadli na ten gest drobny 🙂
zatańczyć mogę ługi-bugi
telefonik na gumtree znalazłam knąbry.
Na dodatek w kolorze moim ulubionym
prezentem byłby dla mnie NIE CHYBIONYM!”

 

20.01.2015 – Magda Wdowińska-Schabek

Nie jestem poetką i wierszy nie rymuję,
Ale w gotowaniu talent wykazuję.
I gdy blender Philipsa  na gumtree ujrzałam
To od razu się w nim zakochałam!
W kuchni mam sprzętów, co prawda niewiele,
A on byłby moim idealnym przyjacielem.
Co ranek robiłabym shake’i owocowe,
Odżywcze, naturalne i naprawde zdrowe.
A gdy przepis na zupkę krem sama stworzę,
I  blenderem miksując coś swojego wytworzę,
To zaproszę Gumtree ekipę w całości
By skosztowali moich kulinarnych wspaniałości 🙂

22.01.2015 –  Agnieszka Kutera

Dla mnie ten zestaw, dla mnie czekany,
i pode mnie naszykowany,
Kolor i kształt do wystoju dobrany,
widzę nawet że Ćmielowem sygnowany!
Dla mnie ten zestaw dla mnie czekany
na moje imieniny jest zapraszany,
tortu nie braknie, kawa już czeka
i goście docenią kubeczki nowej porcelany!

24.01.2015 – Tomasz Wdowiński

Jestem synem rolnika, cierpię dole i niedole..
Bo chciałbym mieć nowiutką konsolę.
Życie na wsi to nie sielanka,
Wstaję co świt, z samego ranka.
Krowy, świnki i kurnik niemały,
Zajmują mi prawie dzień cały.
Mam traktor z radiem wypasionym,
I jestem we wsi Dj ulubionym!
Muza się rozbrzmiewa polami i lasami,
Orząc pole przyśpiewuję sobie czasami.
Czuję, jak ta muza jest we mnie stale,
Chyba te dźwięki nie znudzą mi się wcale.
Marzy mi się jednak konsola wypasiona
Bo każda z nią impreza byłaby szalona!
Ja jestem Dj Tomuś i każdy o tym wie,
Impreza czy domówka zawsze sprawdza sie ! 🙂

Poniżej znajdziecie szczegółowy regulamin akcji przekazywania prezentów na Gumtree:

 

REGULAMIN KONKURSU GUMTREE, STYCZEŃ 2015

 

 • § 1 Postanowienia ogólne
 1. Niniejszy Regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie Gumtree opisanym w § 2 („Konkurs”).
 2. Organizatorem Konkursu jest Clue PR, Pankiewicza 1/6, 00-696 Warszawa („Organizator”). Organizator zapewnia techniczną pomoc w przeprowadzeniu Konkursu i odpowiada za wydanie nagród opisanych w § 3 („Nagrody”).
 3. Organizator działa na zlecenie firmy Gumtree Polska, która jest sponsorem Nagród („Sponsor”).
 4. Konkurs będzie trwał od dnia 12 stycznia 2015 od godziny 9:00 do 24 stycznia 2015 do godziny 20:00 („Termin Konkursu”).
 5. Uczestnikiem Konkursu (“Uczestnik”) może być wyłącznie osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych lub która uzyskała zgodę na udział w Konkursie swojego opiekuna prawnego, posiadająca obywatelstwo polskie, mająca miejsce zamieszkania w Polsce.
 6. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Sponsora lub Organizatora lub podmiotów z nimi powiązanych, ani członkowie ich rodzin. Przez członków rodzin, o których mowa powyżej, rozumie się wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków i osoby pozostające w stosunku przysposobienia.
 7. Poprzez przystąpienie do Konkursu Uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady Konkursu określone w Regulaminie.

 

 • § 2 Zasady Konkursu
 1. Konkurs polega na dodawaniu przez Uczestników ogłoszeń dotyczących ofert sprzedaży przedmiotów o wartości do 600 zł brutto w kategoriach: Sprzedam, Elektronika, Moda, Dla Dziecka, Sport i Rozrywka. Każde ogłoszenie biorące udział w konkursie musi zostać oznaczone tagiem #nieudanyPrezent w tytule. Ogłoszenie musi być zgodne z Zasadami Zamieszczania Ogłoszeń stronie Gumtree.pl, dostępnymi pod poniższym linkiem: http://gumtreehelp.com/pl/knowledgebase.php?category=5
 2. Termin dodawania ogłoszeń biorących udział w konkursie upływa 24 stycznia 2015 o godzinie 20:00.
 3. Spośród dodanych ogłoszeń Jury w trzyosobowym składzie wybierze jedno zwycięskie ogłoszenie, kierując się kryterium oryginalności, kreatywności i poczucia humoru. Ponadto Jury wybierze 10 ogłoszeń, które zdobędą nagrody pocieszenia. Ogłoszenie nazwisk zwycięzców nastąpi w dn. 28 stycznia o godzinie 12:00 na profilu Sponsora w serwisie Facebook.com oraz na stronie blog.gumtree.pl.
 4. Organizator nabywa własność oraz autorskie prawa majątkowe do zgłoszonych prac, bez ograniczeń terytorialnych, na czas trwania ochrony. Dodatkowo każdy Autor oświadcza i potwierdza, że:
 • akceptuje wszystkie warunki określone w niniejszym Regulaminie;
 • przenosi na Gumtree.pl wszystkie prawa autorskie do nagrodzonego projektu;
 • udziela Gumtree.pl zgody na wielokrotne nieodpłatne publikowanie wybranego projektu, a także na wprowadzanie logotypów sponsorów i partnerów
 • ponosi pełną odpowiedzialność wobec Gumtree.pl i osób trzecich w przypadku, gdyby udostępniona praca naruszała prawa, w szczególności prawa autorskie oraz dobra osobiste osób trzecich, bądź w sytuacji, gdy oferowany w ogłoszeniu przedmiot będzie niezgodny z opisem.

 

 • § 2a Zasady Konkursu

 

 • Pozostali Użytkownicy mogą wybierać spośród ofert oznaczonych tagiem #nieudanyPrezent przedmioty, które chcieliby dostać w ramach nagrody. Użytkownik może przesłać link do wybranego ogłoszenia, oznaczonego tagiem #nieudanyPrezent w tytule, na adres  konkurs@gumtree.pl wraz z wyjaśnieniem, dlaczego to właśnie on powinien dostać przedmiot oferowany w ogłoszeniu. Każde zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko, adres i nr telefonu Uczestnika konkursu.
 • Każdy Uczestnik może wysłać jedno zgłoszenie dziennie. W przypadku zgłoszenia większej liczby odpowiedzi, pod uwagę będzie brana ta praca, która została nadesłana przez danego Uczestnika jako pierwsza. W kolejnych dniach można nadsyłać odpowiedzi dotyczące tego samego ogłoszenia.
 • Spośród nadesłanych odpowiedzi Jury w trzyosobowym składzie wybierze w dniach 13, 15, 17, 20, 22 i 24 stycznia po jednym zwycięskim zgłoszeniu, kierując się kryterium oryginalności, kreatywności i poczucia humoru. W każdym z tych dni nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone o godzinie 20:00 na profilu Sponsora w serwisie Facebook.com oraz na stronie blog.gumtree.pl.
 1. Organizator nabywa własność oraz autorskie prawa majątkowe do zgłoszonych prac, bez ograniczeń terytorialnych, na czas trwania ochrony. Dodatkowo każdy Autor oświadcza i potwierdza, że:
 • akceptuje wszystkie warunki określone w niniejszym Regulaminie;
 • przenosi na Gumtree.pl wszystkie prawa autorskie do nagrodzonego projektu;
 • udziela Gumtree.pl zgody na wielokrotne nieodpłatne publikowanie wybranego projektu, a także na wprowadzanie logotypów sponsorów i partnerów
 • ponosi pełną odpowiedzialność wobec Gumtree.pl i osób trzecich w przypadku, gdyby udostępniona praca naruszała prawa, w szczególności prawa autorskie oraz dobra osobiste osób trzecich,

 

§ 3 Nagrody

 1. Wszystkie Nagrody ufundował Organizator i to on odpowiada za ich wydanie.
 2. Nagroda główna dla osoby zamieszczającej ogłoszenie: 1500 zł (słownie: tysiąc pięćset złotych)
 3. Nagrody pocieszenia dla osób zamieszczających ogłoszeniach: 10 zestawów gadżetów Gumtree o wartości ok. 100 zł.
 4. Nagrody dla osób wysyłających zgłoszenie dotyczące konkretnego ogłoszenia – przedmioty oferowane w ogłoszeniu (o maksymalnej wartości 600 zł brutto).

 

 1. Organizator oświadcza, iż odprowadzi 10% podatku od Nagród zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
  1. Odbiór lub przekazanie Nagród nastąpi w ustalonym przez Zwycięzcę i Organizatora terminie, jednak nie później niż w ciągu dwóch tygodni od ogłoszenia wyników. Zwycięzcy muszą przekazać organizatorowi swoje dane (imię, nazwisko, adres oraz numer telefonu) w ciągu 5 dni od daty ogłoszenia nazwisk zwycięzców.
  2. W przypadku, gdy okaże się, że zwycięzcą jest osoba, która nie spełnia warunków wskazanych w § 1 niniejszego Regulaminu, Uczestnik zostaje pozbawiony prawa do Nagrody, a w wypadku ujawnienia tego faktu po jej wydaniu osoba ta będzie zobowiązana do jej zwrotu.

 

§ 4 Reklamacje

 1. Uczestnik uprawniony jest do złożenia reklamacji, co do niezgodności Konkursu z niniejszym Regulaminem, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia ostatecznych wyników Konkursu. Reklamacja powinna być złożona w formie pisemnej na adres Organizatora i zawierać: imię i nazwisko Uczestnika, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 2. Organizator rozpatrzy reklamację w ciągu 14 dni roboczych od jej otrzymania oraz powiadomi o jej rozstrzygnięciu. Pisemna reklamacja Uczestnika powinna zawierać imię i nazwisko, dokładny adres oraz podpis Uczestnika, jak również dokładny opis i powód reklamacji. Reklamacje zgłoszone po upływie wyżej wymienionego terminu nie będą rozpatrywane. O wyniku reklamacji Uczestnik zostanie poinformowany pocztą elektroniczną bądź telefonicznie.

 

 

 • § 5 Dane osobowe
 1. Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników jest Organizator.
 2. Organizator oświadcza, że przetwarza dane osobowe Uczestników zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926),
 3. Podanie danych osobowych przez Uczestnika jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wzięcia udziału w Konkursie, przyznania i odbioru Nagród.
 4. Dane osobowe Uczestników będą przetwarzane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji Konkursu. Przystępując do Konkursu Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora jego danych osobowych w celu realizacji Konkursu, w zakresie wskazanym w niniejszym Regulaminie, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101 poz. 926). Uczestnik ma prawo do wglądu i sprostowania jego danych osobowych przechowywanych w siedzibie Organizatora.

 

§ 6 Postanowienia końcowe

 1. Organizator może wykluczyć Uczestnika z udziału w Konkursie w przypadku naruszenia przez Uczestnika postanowień niniejszego Regulaminu.
 2. Uczestnicy, wobec których zajdzie podejrzenie, że ingerują w mechanizm Konkursu lub działają w sprzeczności z zasadami fair play zostaną zdyskwalifikowani.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo zmian niniejszego Regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny przy zastosowaniu odpowiednich form informacji i zawiadomień Uczestników Konkursu. Zmiany w Regulaminie nie mogą naruszać praw nabytych przez Uczestników Konkursu.
 4. We wszelkich sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem ostateczną decyzję podejmuje Organizator.
 5. Niniejszy  Regulamin  jest  dostępny w siedzibie Organizatora oraz na Stronie Konkursowej (www.blog.gumtree.pl)
 6. Sponsorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niedostarczenie przesyłek z Nagrodą przez firmę kurierską lub pocztę, w szczególności gdy dostarczenie przesyłki jest niemożliwe ze względu na błędnie podany adres Uczestnika.
 7. Konkurs jest realizowany przez Administratora Strony Konkursowej, który jest pracownikiem Gumtree Polska. Uczestnik powierza swoje dane (imię, nazwisko, adres e-mail, adres do korespondencji, numer telefonu) Organizatorowi Konkursu. Wszelkie dane podane przez Uczestnika Konkursu będą wykorzystywane przez Organizatora wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu.

 

3 thoughts on “Regifting: przekaż nietrafione prezenty na Gumtree! *Regulamin akcji*”

 1. “W każdym z tych dni (13, 15, 17, 20, 22 i 24 stycznia) nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone o godzinie 20:00 na profilu Sponsora w serwisie Facebook.com oraz na stronie blog.gumtree.pl”
  Kiedy będą podawane nazwiska?

Leave a Reply