Rusza druga edycja “Startu do kariery”!

Przygotowywaliśmy się do tego intensywnie przez kilka ostatnich miesięcy i teraz możemy z dumą powiedzieć, że ruszamy z drugą edycją kampanii społecznej Gumtree “Start do kariery“! 🙂 Tym razem program jest kierowany do uczniów i absolwentów techników oraz szkół zawodowych, a także ich nauczycieli.

Na tegoroczną edycję składa się kilka rzeczy. Po pierwsze uruchomiliśmy platformę internetową www.startdokariery.pl. W części dedykowanej uczniom znajdziecie wiele artykułów, napisanych przez przedstawicieli ponad 30 firm partnerskich, biorących udział w programie. W materiałach znajdziecie porady, jak zaplanować swoją ścieżkę kariery, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, czy chociażby informacje o tym, jakie obowiązki wobec pracownika ma pracodawca. Dla nauczycieli przygotowaliśmy scenariusze lekcji oraz materiały dydaktyczne, które pomogą im poprowadzić interesujące zajęcia, przygotowujące młode osoby do rozpoczęcia kariery zawodowej i wejścia na rynek pracy.

19 marca opublikowany zostanie raport AKTYWNI + : Młodzi fachowcy na rynku pracyktóry odpowie na pytanie o to, jak uczniowie i absolwenci szkół zawodowych i techników postrzegają swoją sytuację na rynku pracy, jak oceniają swoje możliwości zawodowe oraz jak przebiega ich kariera zawodowa.

Obecnie można zgłaszać szkoły, których uczniowie lub nauczyciele chcieliby wziąć udział w programie – tutaj. Spośród zgłoszonych placówek wybierzemy kilkadziesiąt szkół, w których zostaną zorganizowane warsztaty, prowadzone przez profesjonalnego coacha kariery oraz przedstawicieli firm partnerskich programu. Podczas warsztatów uczniowie nie tylko dowiedzą się, jak zbudować swoje CV, jak przygotować się do poszukiwania pracy, ale również poznają wymagania stawiane kandydatom przez duże firmy z ich okolicy.

Ponadto, w drugiej połowie roku, planujemy zorganizowanie konferencji nauczycielskiej, podczas której podsumujemy pierwsze wyniki programu oraz zaprosimy nauczycieli do udziału w dyskusji o sytuacji młodych ludzi na rynku pracy. Uczniowie z kolei będą mogli wziąć udział w wizytach studyjnych, zorganizowanych w zakładach pracy w ich okolicy.

Zapraszamy Was do rejestrowania szkół do udziału w programie 🙂

1 thought on “Rusza druga edycja “Startu do kariery”!”

Leave a Reply