Ruszyła III edycja Startu do kariery!

Dokładnie tydzień temu w klubie Sketch w warszawskim Teatrze Wielkim odbyła się konferencja prasowa inaugurująca III edycję programu Gumtree Start do kariery, połączona z prezentacją raportu AKTYWNI+: Absolwentki z fachem w ręku.

Tak, jak w zeszłym roku, program kierowany jest głownie do uczniów i absolwentów szkół zawodowych i techników. W tym roku postanowiliśmy jednak poświęcić szczególną uwagę młodym kobietom, które decydują się na kształcenie zawodowe. Badacze z Laboratorium Gospodarki Cyfrowej DELab UW odwiedzili szkoły zawodowe i technika na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego, gdzie rozmawiali z uczennicami, pytając je m. in. o to, dlaczego wybrały taką szkołę, a nie liceum ogólnokształcące, czy uważają, że mają dobre perspektywy na karierę zawodową, co może stanowić największe problemy przy realizacji ich planów. Najciekawsze wyniki raportu przedstawimy Wam wkrótce na blogu. Pełen tekst raportu i wyniki badania można pobrać ze strony www.startdokariery.pl.

W tym roku nieco zmieniliśmy formułę programu. Głównymi punktami pozostają warsztaty kariery organizowane w szkołach w całej Polsce – w zeszłym roku cieszyły się one ogromnym powodzeniem i już wiemy, ze w tym roku zapotrzebowanie jest podobne. Zorganizujemy również wizyty studyjne w lokalnych zakładach pracy. Szkoły, które przystąpią do programu, dostaną certyfikat Szkoła na dobry start.

Nowością będzie dwudniowy wyjazd motywacyjny dla młodych kobiet, które mają plan na założenie własnej firmy, bądź chcą wrócić na rynek pracy po przerwie, spowodowanej np. urlopem macierzyńskim, i potrzebują porady, motywacji czy jakiejkolwiek pomocy. Ponadto w Gdańsku, Lublinie, Wrocławiu i Krakowie zorganizujemy warsztaty strategiczne, w czasie których odbędą się konsultacje z przedstawicielami administracji publicznej, zajmującymi się edukacją, przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz pracodawcami. Chcemy stworzyć rekomendacje dla resortów edukacji i pracy, dotyczące tego, jaką wiedzę powinni otrzymywać uczniowie w szkole, aby odnaleźć się na rynku pracy.

Całość zamkniemy konferencją podsumowująca w listopadzie 2016.

Szczegółowe informacje dotyczące programu i jego przebiegu znajdziecie na www.startdokariery.pl.

foto: Przemysław Matląg

1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14

 

Leave a Reply