Sezon na nieruchomości: wynajmij mieszkanie lub pokój przez Gumtree

Sierpień i początek września  to, jak co roku, gorący sezon na nieruchomości. Studenci, którzy przygotowują się do rozpoczęcia roku akademickiego, szukają wtedy mieszkań i pokoi do wynajęcia. Kończą się wakacje, a na rynku pojawia się masa nowych ofert wynajmu na dłuższy okres.

Przed rozpoczęciem przeglądania ogłoszeń warto zapoznać się z warunkami cenowymi, panującymi na rynku w danym mieście. Informacje o aktualnej, średniej cenie wynajmu lub sprzedaży mieszkania znajdziecie w naszej porównywarce cen nieruchomości. Znajdziecie tam aktualne ceny mieszkań w zależności od ich lokalizacji czy ilości pokoi.

nieruchomosci_1

Na interaktywnych wykresach sprawdzicie, czy rynek w danym mieście jest aktualnie gorący (czy ceny w ostatnich tygodniach rosły szybko), czy raczej chłodny. Dowiecie się również, jak w ostatnich miesiącach zmieniały się średnie ceny wynajmu czy sprzedaży lokali.

nieruchomosci_3nieruchomosci_2

Dane do porównywarki zbierane są automatycznie z ogłoszeń, które dostępne są w danej chwili na Gumtree w kategoriach mieszkania i domy do wynajęcia oraz mieszkania i domy na sprzedaż. Na Gumtree znajdziecie również pokoje do wynajęcia.

Zanim zaczniecie oglądać nieruchomości, do których wynajmu się przymierzacie, warto przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa dotyczące poszukiwania nieruchomości – znajdziecie je tutaj. Jeśli zdarzy się, że natraficie na próbę oszustwa, natychmiast zgłoście ją do nas poprzez formularz kontaktowy.

Na koniec, kiedy już uda Wam się wynająć wymarzone mieszkanie, idealnych wpsółlokatorów możecie poszukac na naszej platformie Flatmejt.pl.

Leave a Reply