Skuteczne ogłoszenie w kategorii Sprzedam

Zastanawiasz się, co zrobić, aby Twoje ogłoszenie w kategorii Sprzedam odniosło sukces? Poniżej znajdziesz kilka rad, które pozwolą Ci wybrane przedmioty sprzedać szybko i skutecznie.

Na początku przygotuj dokładny opis przedmiotu, który chcesz sprzedać. Podaj informację o tym, czy jest nowy czy używany, czy posiada oryginalne opakowanie, czy ma jakieś wady bądź uszkodzenia. Dokładne opisanie tych ostatnich pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdy już spotkasz się z kupującym, aby przekazać mu sprzedawany przedmiot.

Postaraj się zachęcić osoby, oglądające Twoje ogłoszenie, opisując zalety sprzedawanego przedmiotu. Czasami warto również podać informację o tym, dlaczego postanowiliśmy coś sprzedać – takie wyjaśnienie jest przydatne na przykład w sytuacji, gdy Twoja oferta jest okazyjna, w wyjątkowo korzystnej cenie.

Czasami mamy do sprzedania więcej rzeczy, niż jedną. Warto twedy podobne przedmioty połączyć w zestawy, sprzedając np. kilka książek tego samego autora razem.  Pamiętaj jednak o tym, aby nmie łączyć rzeczy na siłę. Zestaw zbyt duży, bądź składający się z chaotycznie i przypadkowo dobranych do siebie przedmiotów, może zniechęcić potencjalnych kupców.

Ważnym atutem ogłoszeń, w których prezentowany jest przedmiot na sprzedaż, są zdjęcia. To na nich możesaz pokazać jego atuty oraz to, w jakim jest stanie. Zdjęcia zrobione przed sprzedającego czynią ogłoszenie wiarygodnym – jest to bardzo ważne na przykład, gdy chcesz sprzedać bilety na koncert. Ważne, aby zdjęcia były wyraźne, dobrej jakości. Niewyraźne zdjęcia, które ukazują tylko fragmenty sprzedawanej rzeczy, mogą zniechęcić osoby oglądające Twoje ogłoszenia.

Na koniec warto sprawdzić, czy w tekście ogłoszenia nie ma błędów i literówek. Niby drobiazg, ale ogłoszenie zawierające rażące błędy ortograficzne naprawdę zniechęca i świadczy o niechlujności sprzedającego.

Leave a Reply