Ślub i wesele: na czym można oszczędzić, a na czym nie warto? [cz.2]

Ślub i wesele to niezwykle ważny moment w życiu większości par, dlatego też błędy popełnione przy ich organizacji bolą bardziej. Ponieważ znaczna część osób stających na ślubnym kobiercu nie ma jeszcze własnych doświadczeń w tej kwestii, z których mogłoby czerpać wiedzę, warto kierować się radami innych. Dlatego tym razem, jako osoba, która pracowała przy organizacji wesel, postanowiłam Was przestrzec przed pewnymi oszczędnościami podczas organizacji wesela, które mogą nam później bardzo doskwierać.

  • Makijaż i fryzura

Ten dzień będziecie pamiętać do końca życia, zostanie on również utrwalony na zdjęciach, a może i na video. Aby czuć się pięknie aż do rana, naprawdę warto zainwestować w pomoc profesjonalisty.

Wiele panien młodych uważa jednak, że profesjonalnie wykonany makijaż jest zbędnym wydatkiem (bądź zbyt drogim), decydując się na przykład na pomoc koleżanki w tym zakresie. Ryzyko jednak jest spore. Odpowiednio przeszkolona wizażystka nie tylko doradzi i pomoże Wam wybrać makijaż, w którym będzie wyglądać pięknie i dobrze się czuć (to dotyczy również panów 😉 ), ale też dzięki odpowiednim kosmetykom sprawi, że Wasz wygląd przetrwa łzy wzruszenia, uściski i pocałunki podczas życzeń, tańce, jedzenie i picie. Podobnie fryzjerka zadba o to,żeby fryzura przetrwała w stanie nieskazitelnym, niezależnie od pogody, welonu czy Waszej aktywności.

Nie warto również rezygnować ze spotkania próbnego – wierzcie mi, nie jest to naciąganie na dodatkowe koszty. W czasie przygotowań w dniu ślubu nie będzie już czasu na zastanawianie się, ustalenia i wypróbowywanie różnych upięć czy wersji makijażu – temu właśnie przede wszystkim służy wcześniejsze spotkanie. Poza tym podczas próby makijażystka i fryzjerka mogą dobrać odpowiednie kosmetyki do Waszej cery i włosów, dbając o ich jak najlepszy wygląd.

Zobacz na Gumtree: ogłoszenia z kategorii Pielęgnacja i uroda
  • Fotograf, videofilmowanie

Znajomi, wujkowie i dziadkowie z pewnością będą robić zdjęcia na Waszym ślubie. I niektórym taka pamiątka wystarczy. Jednak jeśli marzycie o tym, aby utrwalić ślub i wesele na zdjęciach, które będą zdobiły Wasz salon, naprawdę nie warto oszczędzać. Usługa profesjonalnego fotografowania czy videofilmowania musi kosztować, płacicie bowiem za sprzęt i doświadczenie osoby, z którą podpisujecie umowę. Jeśli chcecie oszczędzić, zrezygnujcie z jednej usługi na poczet drugiej. Jeśli nie lubicie długich filmów z wesel, których poza młodymi raczej nikt nie lubi oglądać, wybierzcie formę kilkuminutowego teledysku, który będzie esencją najciekawszych momentów z całej imprezy. Ale jeśli chcecie mieć piękną pamiątkę w takiej formie, naprawdę zatrudnijcie profesjonalistę.

Zobacz na Gumtree: ogłoszenia z kategorii Fotografia i video 
  • Wygodne buty

Wygodne buty to podstawa dobrego samopoczucia, szczególnie na takiej imprezie, jaką jest wesele. Źle dobrane – mogą całkowicie popsuć zabawę. Dlatego warto znaleźć te, które będą nie tylko pasowały do sukni czy garnituru, ale również będą łaskawe dla stóp – z materiału przepuszczającego powietrze, który dopasuje się do stopy. Aby jednak nie mieć poczucia, że wydajecie np. kilkaset złotych na buty na jedną okazję (to dotyczy szczególnie panien młodych), pomyślcie o modnym od kilku lat rozwiązaniu, jakim są kolorowe buty do ślubu. Czerwone, granatowe, czy pudroworóżowe szpilki bądź pantofle zawsze łatwiej będzie Wam w przyszłości wykorzystać przy innych okazjach, niż białe.

Zobacz na Gumtree: ogłoszenia z kategorii Obuwie damskie i Obuwie męskie
  • Muzyka

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że muzyka na weselu jest również ważna, jak smaczne jedzenie (o ile nie bardziej?). Nie ważne, czy decydujecie się na zespół grający typowe weselne covery, czy na DJ’a, czy na kwartet smyczkowy. Ważne, żeby był to ktoś, kto zagra Wam muzykę najwyższej jakości, na dobrym sprzęcie, nie będzie fałszował, czy na przykład  w trakcie pracy nie będzie pić alkoholu. Zanim podpiszecie umowę z muzykiem, postarajcie się o demonstrację umiejętności, albo rekomendacje od par, które wcześniej z nim współpracowały. Jeśli nie ma takiej możliwości, lub jeśli zespół/DJ którego planujecie zatrudnić, oferuje bardzo atrakcyjną cenę, mając przy tym wolny terminarz, naprawdę nie warto ryzykować.

Zobacz na Gumtree: ogłoszenia z kategorii Muzycy i artyści

W czasie przygotowań do ślubu staniecie przed kilkoma trudnymi wyborami, mamy jednak nadzieję, że nasze porady ułatwia Wam podjęcie decyzji 🙂

Leave a Reply