Sport z dzieckiem: jak się przygotować?

sport z dzieckiem

Za oknem jeszcze zimno, a czasem nawet mroźno i śnieżnie, ale to już dobry czas na rozpoczęcie przygotowań do wiosny. Wkrótce zapewne wielu z nas stwierdzi, że trzeba „się rozruszać” po zimie. Nie zapomnijmy, że warto w nasze aktywności zaangażować dzieci – wspólnie spędzony czas może dać znacznie więcej satysfakcji, niż samotne bieganie o świcie.

Z dzieciakami, w zależności od ich wieku, możemy uprawiać naprawdę wiele sportów, ale na pierwszym miejscu z pewnością będzie rower – na wycieczki rowerowe możemy zabrać sobie  zarówno maluchy, jak i starsze dzieci. Zanim sezon się rozpocznie, warto zrobić przegląd wyposażenia, i uzupełnić je o niezbędne akcesoria. Wiele rzeczy można  kupić używanych. Akcesoriów sportowych można używac przez lata, w wielu wypadkach bowiem nie ulegają one szybkiemu zużyciu, natomiast zakup nowego sprżetu może być sporym wydatkiem – szczególnie, jeśli mamy jedno dziecko i tylko ono miałoby używac np. fotelika.

Warto zwrócić uwagę na:

Fotelik dla dziecka – niezbędny podczas rowerowych wycieczek z dzieckiem, które już siedzi. Warto przyjrzeć się temu, co oferuje rynek, aby wybrać fotelik odpowiadający naszym potrzebom:  montowany na kierownicy czy na bagażniku, z regulacją oparcia, z rożną wysokością etc.

Zobacz: foteliki rowerowe na Gumtree

– Przyczepka do roweru – sprawdzi się przy zupełnym maluszku (do środka można wstawić fotelik samochodowy), jak i przy dzieciakach nieco starszychktóre jednak jeszcze nie dadzą rady same jechać. Idealne rozwiązanie na długich trasach.

Zobacz: przyczepki rowerowe na Gumtree

– Rower – Zanim ruszymy na wycieczkę, koniecznie musimy zrobić przegląd swojego roweru. Warto też sprawdzić, czy rowerek, który w poprzednim seoznie kupiliśmy dla dziecka, nie jest już za mały. Warto na pewno zasięgnąć porady fachowca, jeśli czeka nas zakup pierwszego roweru dla malucha – sprzedawca dobierze rozmiar, doradzi rodzaj roweru (biegowy, z kółkami bocznymi, ze zdejmowanym kijem wspomagającym naukę).

Zobacz: rowery na Gumtree, rowerki i inne pojazdy dla dzieci

– Akcesoria rowerowe – tu wybór jest ogromny, w zależności od potrzeb i upodobań. Niezbędny sprzęt stanowią na pewno kask i ochraniacze, czasem jednak warto też pomyśleć o koszyczku do przewożenia ulubionej lalki czy wstążkach do ozdobienia kierownicy 😉

Zobacz: kaski rowerowe na Gumtree

Jeśli dziecko ma już kask i ochraniacze, warto rozważyć inne pojazdy, na przykład hulajnogę czy rolki. Ważny jest prawidłowy dobór rozmiaru i poziomu zaawansowania dziecka. W  przypadku, gdy dziecko nie jest jeszcze gotowe na hulajnogę dwukołową, można znaleźć zamiennik wymagający mniejszego zaawansowania – hulajnogę trzykołową, a zamiast rolek – wrotki.

Zobacz: hulajnoga, rolki, wrotki na Gumtree

Warte polecenia są również przeróżne gry zespołowe – piłka nożna, koszykówka, ale też tenis czy badminton. Doskonałą rozrywką, zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci, jest również basen, szczególnie gdy pogoda nie dopisuje. Pamiętajmy tylko o jednym – nie warto dziecka do niczego zmuszać. Jeśki chcemy, aby pokochało bycie aktywnym, wspólne uprawianie sportów ma być przede wszystkim świetną zabawą. Długie spacery czy odwiedzenie placu zabaw (najlepiej takiego z zewnętrzną siłownią) też mogą być świetną przygodą.

 

Leave a Reply