Start do kariery z Gumtree

Start do kariery

Być może część z Was jeszcze nie wie, że portal Gumtree obecny jest w Polsce od 10 lat – pierwsze ogłoszenia na stronie Gumtree.pl pojawiły się w 2004 roku. Wiemy, że od 10 lat znaczną część naszych użytkowników stanowią młodzi ludzi poszukujący pracy. To właśnie do nich kierujemy nasz pierwszy projekt społeczny – program Start do kariery.

Według danych GUS około 30% osób do 25 roku życia jest bezrobotnych – to właśnie m. in. pod wpływem tych danych postanowiliśmy zorganizować program Start do kariery, który pozwoli młodym ludziom zdobyć wymarzone staże w firmach reprezentujących różne branże. Pierwsza edycja programu dedykowana jest studentom oraz absolwentom uczelni wyższych do 28 roku życia.

Na początku postanowiliśmy zbadać, jak faktycznie wygląda sytuacja młodych osób, które stoją u progu swojej kariery zawodowej. W tym celu zleciliśmy firmie SW Research przeprowadzenie w marcu 2014 badań, na podstawie których powstał raport AKTYWNI+, Młodzi na rynku pracy, z którego wynika m.in. że młodzi ludzie, studenci i absolwenci szkół wyższych, nie wierzą już w moc dyplomu. Według 50% ankietowanych ukończenie studiów nie ma wpływu na ich karierę zawodową. 83% z nich byłoby gotowych zrezygnować z pracy w branży zgodnej z wykształceniem, aby zdobyć zatrudnienie, a 53% już teraz deklaruje, że ich obecne obowiązki nie mają nic wspólnego z dziedziną, w której się kształcili.

Szczegółowe wyniki naszych badań znajdziecie w raporcie: startdokariery.pl/raport.pdf.

Ponieważ naszym celem było nie tylko zbadanie sytuacji na rynku pracy, ale też faktyczne dostarczenie młodym ludziom wiedzy i danie możliwości wejścia na rynek pracy w wielkim stylu, do udziału w programie zaprosiliśmy partnerów, takich jak: Homebroker, Bridgstone, PayPal, Fellowes oraz Foodpanda. To właśnie w tych firmach uczestnicy programu będą mieli szansę zdobyć staż. Grono partnerów cały czas powiększa się – o dołączeniu nowych firm będziemy Was informować na bieżąco.

Ponadto w maju i czerwcu odbędzie się cykl warsztatów, podczas których uczestnicy dowiedzą się nie tylko, jak pisać interesujące CV i LM, ale przede wszystkim będą mogli spotkać się z przedstawicielami firm partnerskich i poznać wymagania pracodawców w konkretnych branżach i firmach.

Warsztaty odbędą się:

21 maja we Wrocławiu – na Politechnice Wrocławskiej,

27 maja w Krakowie – na Uniwersytecie Jagiellońskim,

4 czerwca w Poznaniu – na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza,

11 czerwca w Warszawie – w Szkole Głównej Handlowej,

i 17 czerwca w Łodzi – na Uniwersytecie Łódzkim.

 

Aby wziąć udział w programie należy zarejestrować się na stronie www.startdokariery.pl (rejestracja ruszy pod koniec kwietnia). Wszystkie aplikacje zostaną przeanalizowane przez specjalistów Grafton Recruitment Polska, partnera strategicznego programu Start do kariery. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach oraz zarekomendowani firmom partnerskim do udziału w stażach.

Zapraszamy!

9 thoughts on “Start do kariery z Gumtree”

 1. Chętnie bym zkorzystał ale niestety mieszkam w Częstochowie mogli byscie zorganizowac w naszym miescie takie warsztaty

 2. Witam!

  W czerwcu br. będę zdawać egzamin magisterski z chemii. Na studiach magisterskich specjalizowałam się w zakresie chemii sądowej. Firmy, które zostały wymienione nie są związane z moim zawodem, czy jest szansa że znajdzie się coś dla chemika (chemika analityka)?

  Pozdrawiam
  KGondko

 3. Marcinie – to pierwsza edycja naszego programu i niestety nie mogliśmy być we wszystkich miastach, w których byśmy chcieli. Może uda Ci się przyjechać na warsztaty do Krakowa?

  Klaudio – chęć udziału w programie zgłosiło kilkanaście firm, cały czas szukamy nowych partnerów. O ich przyłączeniu do programu będziemy informować na bieżąco, śledź więc naszego bloga oraz fanpage na fb 🙂 Nawet jeśli nie pojawi się firma działająca w interesującej Cię dziedzinie, może weźmiesz udział w warsztatach?

 4. Czy jeżeli zostanę wybrana spośród zgłaszających się kandydatów i zaproponujecie mi Państwo jakiś staż, to czy mogę z niego zrezygnować z każdej chwili, jeżeli nie będzie mi odpowiadał?

Leave a Reply