Start do kariery: podsumowanie warsztatów

warsztaty Start do kariery

We wtorek, 17 czerwca, na Uniwersytecie Łódzkim odbyły się ostatnie warsztaty w ramach programu Gumtree “Start do kariery”. Wcześniejsze spotkania odbyły się w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, na Politechnice Wrocławskiej, oraz w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

Warsztaty były prowadzone przez specjalistów z firmy Grafton Recruitment, którzy opowiedzieli o trendach na rynku pracy, o tym, przedstawiciele jakich kierunków studiów sa obecnie najbardziej poszukiwani i na jakie zarobki moga liczyć. Ponadto podczas spotkań można było dowiedziec się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, w jaki sposób zbudować swój profil na portalach typu LinkedIn oraz jak poprawić swoją pozycję na rynku pracy już na starcie (prezentacja, według której były prowadzone warszawskie warsztaty, jest do pobrania tutaj).

Podczas warsztatów uczestnicy mieli również szanse porozmawiać z przedstawicielami firm partnerskich programu, czyli PayPal, HomeBroker, Techland, Bridgestone, Fellowes, Foodpanda, FMC Technologies oraz ClickApps. Już w czasie trwania warsztatów do programu dołączyła kolejna firma, Komputronik.

To właśnie indywidualne konsultacje z przedstawicielami Grafton Recruitment oraz reprezentantami firm partnerskich wzbudziły największe zainteresowanie wśród osób biorących udział w warsztatach. Była to szansa nie tylko na wyeliminowanie błędów ze swojego CV i zbudowanie go zgodnie z oczekiwaniami przedstawicieli branży, w której chcemy pracować, ale również na poznanie wymagań w konkretncyh firmach.

W warsztatach wzięło udział ok. 130 osób. Na naszej platformie www.startdokariery.pl zarejestrowało się już ponad 850 kandydatów – to właśnie oni będą mieli szanse na zdobycie stażu w jednej z firm partnerskich. Aplikacje można zgłaszać jeszcze przez tydzień, potem ich analizowaniem zajmą się przedstawiciele Graftonu. Teraz pozostaje tylko czekać na informację, że przeszliście do drugiego etapu programu 🙂

Dziękujemy Wam za udział w warsztatach!

blog

Leave a Reply