Start do kariery: ruszyła 4 edycja programu!

Jak będzie wyglądać rynek pracy przyszłości? Na jakie zmiany powinniśmy być gotowi już w ciągu najbliższych 10 lat? Jakie kompetencje i umiejętności warto rozwijać, aby mieć zapewnioną pracę? Które zawody są najbardziej zagrożone automatyzacją i mogą zniknąć z rynku pracy w nadchodzących dziesięcioleciach? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź, śledząc 4 edycję programu Gumtree Start do kariery.

Realizowana od 2014 roku kampania społeczna ma przede wszystkim pomagać młodym osobom, które dopiero będą zdobywać doświadczenie zawodowe, we wchodzeniu na rynek pracy. W poprzednich latach kierowana była głównie do uczniów techników i szkół zawodowych – to ich dotyczyły przeprowadzone w latach 2015 i 2016 badania, które stanowiły podstawę do corocznych raportów. W tym roku rozszerzyliśmy grupę, do której kierujemy Start do kariery – oprócz wspomnianych wcześniej uczniów, chcemy pomóc również osobom, które już funkcjonują na rynku pracy, ale myślą o przekwalifikowaniu się, obawiają się o swoją przyszłość zawodową, lub wracają do pracy np. po urlopie macierzyńskim.

Tegoroczny raport “Aktywni + Przyszłość rynku pracy” mówi przede wszystkim o tym, jak może się zmienić sposób pracy w nadchodzących dziesięcioleciach, jakie zawody są najbardziej zagrożone automatyzacją, przedstawiciele których zawodów mogą z kolei być spokojni o swoją przyszłość. Wyniki raportu zaprezentujemy Wam na blogu w nadchodzących tygodniach, jego kompletny tekst znajdziecie tutaj.

W ramach programu, jak w poprzednich latach, w szkołach zawodowych i technikach organizować będziemy warsztaty kariery, podczas których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, od czego zacząć, jeśli planują założyć własną firmę, jak zaprezentować się w CV i na rozmowie kwalifikacyjnej, jeśli nie mają jeszcze doświadczenia, oraz jak planować swoją ścieżkę kariery i jakie umiejętności warto rozwijać. Każda szkoła, która zgłosi się do programu i weźmie udział w warsztatach, otrzyma certyfikat Szkoły na dobry start.

Nowością będą zorganizowane przez nas Targi Zawodów “Przyszłość rynku pracy”, które odbędą się 29 września w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. To możliwość spotkania się z przedstawicielami zawodów przyszłości i porozmawiania z nimi w nieformalnej atmosferze o tym, jak wygląda ich praca i jakie kompetencje i umiejętności należy rozwijać, aby nie martwić się o swoją przyszłość zawodową.

Serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z materiałami dotyczącymi Startu do kariery na stronie www.startdokariery.pl oraz zgłoszenia swoich szkół do udziału w warsztatach.

 

 

1 thought on “Start do kariery: ruszyła 4 edycja programu!”

  1. I takie programy to świetna sprawa! Trzeba pomagać młodym ludziom i pokazywać im jakie mają ruchy na rynku pracy i co mogą zrobić, aby naprawdę się spełnić zawodowo.

Leave a Reply