Start do kariery: dlaczego warto przyjść na warsztaty?

W ramach programu Gumtree Start do kariery oferujemy Wam nie tylko możliwość zarejestrowania się do programu stażowego, ale również wzięcia udziału w warsztatach, które odbywają się w pięciu miastach Polski.

Pod koniec kwietnia, świętując 10 urodziny Gumtree w Polsce, zainaugurowaliśmy pierwszą kampanię społeczną Gumtree – Start do kariery. W ramach programu studenci oraz absolwenci szkół wyższych, którzy nie ukończyli jeszcze 28 roku życia, mają szansę na zdobycie stażu w jednej z firm partnerskich. Wśród firm, które wyraziły chęć zaproszenia do udziału w stażu uczestników Startu do kariery są: Bridgestone, Home Broker, PayPal, Techland, Fellowes, Foodpanda, ClickApps oraz FMC Technologies. Aby mieć szansę na naukę od najlepszych i rozpoczęcie swojej kariery zawodowej w jednej z tych firm, należy zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie www.startdokariery.pl.

Oprócz tego, że dajemy młodym osobom szansę na ich Start do kariery w wielkim stylu, postanowiliśmy jednak dać uczestnikom programu również możliwość zdobycia wiedzy, która pomoże im nie tylko w przygotowaniu interesującego CV czy listu motywacyjnego, ale i przygotuje ich na udział w procesach rekrutacyjnych. W tym celu postanowiliśmy zorganizować cykl warsztatów, który rozpoczął się 27 kwietnia w Krakowie.

Jeśli zastanawiacie się, czy warto wybrać się na spotkania organizowane przez Gumtree, przeczytajcie poniższe argumenty “za”.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach w ramach Startu do kariery?

– Warsztaty są prowadzone przez specjalistów w dziedzinie rekrutacji, przedstawicieli firmy Grafton Recruitment, która jest partnerem strategicznym Startu do kariery.

– Podczas warsztatów dowiesz się, jak konstruować interesujące CV oraz list motywacyjny, co warto podkreślić przy tworzeniu tych dokumentów. Zapoznasz się również z najczęściej popełnianymi przez osoby aplikujące na różne stanowiska błędami w CV, dowiesz się, czego unikać.

– Warsztaty to również świetna okazja do tego, aby dowiedzieć się, jakie trendy panują obecnie na rynku pracy: specjaliści z jakich dziedzin są najbardziej poszukiwani i cenieni, jakie perspektywy mają przed sobą absolwenci kierunków technicznych, a jakie humaniści, w jakich branżach można się spodziewać wzrostów wynagrodzeń.

– Pod koniec każdego spotkania jest czas przeznaczony na indywidualne konsultacje. Po pierwsze jest to okazja, aby porozmawiać z przedstawicielem Grafton Recruitment, specjalistą w dziedzinie rekrutacji, pokazać mu swoje CV do oceny, aby dowiedzieć się, co można w nim zmienić, co warto podkreślić. Ponadto na warsztatach obecnie są przedstawiciele firm partnerskich, oferujących staże dla najlepszych kandydatów, którzy zarejestrują się na stronie www.startdokariery.pl. To doskonała szansa dla osób, które są zainteresowane stażami w konkretnych firmach, aby porozmawiać z ich przedstawicielami, dowiedzieć się, jakie dana firma stawia oczekiwania kandydatom, jakich umiejętności oczekuje, a być może również aby zwrócić na siebie uwagę.

Do udziału w warsztatach zapraszamy również osoby, które nie są zainteresowane programem stażowym, ale chciałyby poszerzyć swoją wiedzę na temat procesów rekrutacyjnych i zwiększyć swoje szanse na zdobycie atrakcyjnych stanowisk.

Najbliższe warsztaty odbędą się w Poznaniu 4 czerwca w DS. Jowita Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Sala A. Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 10 rano i planowane są do 14. Podczas spotkania obecni będą przedstawiciele firm partnerskich: Bridgestone i Home Broker.

Kolejne spotkania:

Wrocław, 9 czerwca

budynek C-13 Politechniki Wrocławskiej („Serowiec”)

Wybrzeże Wyspiańskiego 23/25, sala 2.17

w godz: 11- 15

firmy partnerskie: Techland, Home Broker

 

Warszawa, 11 czerwca

Szkoła Główna Handlowa

Budynek C, Sala 2e, al. Niepodległości 128

w godz: 11 – 15

firmy partnerskie: PayPal, Foodpanda, Fellowes i Home Broker

 

Łódź, 17 czerwca

Uniwersytet Łódzki

Budynek Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, aula D-208, ul. POW 3/5

w godz: 10 – 14

partnerzy: Home Broker (o pozostałych partnerach będziemy informować w miarę formalnego potwierdzania współpracy)

 

 

 

 

1 thought on “Start do kariery: dlaczego warto przyjść na warsztaty?”

  1. Staże i warsztaty nierzadko są lepszymi nauczycielami niż lata spędzone w ławce szkolnej bądź też uniwersyteckiej. Często prowadzący są zainteresowani a przede wszystkim ludzie uczestniczący tam nie są z przypadku.

Leave a Reply