Studia na horyzoncie – który kierunek jest dla Ciebie?

Od czterech lat misją Gumtree jest pomoc młodym osobom we wchodzeniu na rynek pracy i kształtowaniu ścieżki zawodowej – realizujemy ją poprzez program Start do kariery. Jednocześnie staramy się również uczestniczyć w różnych wydarzeniach i wpierać inicjatywy, które również pomagają uczniom czy studentom wybrać drogę edukacyjną czy zawodową. Dlatego nie zastanawialiśmy się długo, gdy dostaliśmy propozycję wsparcia akcji Studia na horyzoncie.

Jeśli nudzą Was tradycyjne targi edukacyjne, jeśli myślicie o jakimś kierunku, ale nie jesteście do końca przekonani, czy to dobry wybór, jak wygląda studiowanie na danym wydziale i co właściwie będziecie mogli po wybranych studiach robić – Studia na horyzoncie będą dla Was świetnym wyborem. W ramach tegorocznej, drugiej edycji, możecie uczestniczyć jeszcze w trzech spotkaniach:

  • 1 grudnia we Wrocławiu, w Kinie Nowe Horyzonty (więcej informacji tutaj)
  • 8 grudnia w Gdańsku, w Muzeum II Wojny Światowej (więcej informacji tutaj)
  • 15 grudnia w Warszawie, w Kinotece PKiN (więcej informacji tutaj)*

Każde spotkanie podzielone jest na dwie części. Podczas pierwszej z nich będziecie mogli wysłuchać krótkich prelekcji, podczas których studenci opowiedzą o kierunku, na którym studiują, o tym, czego się uczą i jak wygląda ich dzień na uczelni. Druga część wydarzenia to swobodne rozmowy, podczas których możecie porozmawiać z osobami, które uczą się na interesujących Was kierunkach, zapytać o to, czy studia spełniły ich oczekiwania, jakie są ich plusy i minusy, a nawet o to, czy w knajpce na wydziale są dobre kanapki 🙂 Informacje z pierwszej ręki z pewnością pomogą Wam w podjęciu dobrej decyzji.

Spotkania kierowane są nie tylko do osób, które właśnie kończą szkołę średnią, to również doskonałe wydarzenie dla tych z Was, którzy myślą o zmianie lub studiowaniu dodatkowego kierunku.

  • podczas spotkania w Warszawie będziecie mogli porozmawiać również z Agnieszką, doradcą zawodowym i trenerką programu Start do kariery

2 thoughts on “Studia na horyzoncie – który kierunek jest dla Ciebie?”

  1. Warto się zastanowić czy tak naprawdę w ogóle potrzebujemy studiów do tego co chcemy robić, bo może wcale nie warto tracić czasu.

  2. Uważam że wybierając studia powinniśmy się zastanowić nad tym co chcielibysmy w przyszłości robić, czym się zajmować, co nas interesuje. Bo znam wiele przypadków że aaa rodzice wybierają dziecko a idzie a co za tym idzie albo studia przerywa, albo trudno mu o pracę lub nie chce pracować w tym kierunku.

Leave a Reply