Stwórz świąteczną atmosferę w domu w 3 prostych krokach

świąteczna atmosfera

Rozpoczął się grudzień i wszyscy  Ci z nas, którzy nie mogą się doczekać świąt, mogę wreszcie rozpocząć przygotowania. Nie namawiam Was jeszcze oczywiście do ubierania choinki, możecie jednak sprawić, że świąteczna atmosfera będzie się w Waszym domu pojawiać stopniowo. Poniżej znajdziecie nasze podpowiedzi, jak wprowadzić swoich domowników w odpowiedni nastrój.

Delikatne oświetlenie

Najprostszym sposobem na wprowadzenie do domu ciepłego, świątecznego klimatu, jest odpowiednie, nieco przytłumione, dyskretne oświetlenie. Zimą, gdy szybciej robi się ciemno na dworze, korzystamy zazwyczaj  z głównego oświetlenia w pomieszczeniach. Kiedy jednak nie jest to konieczne, warto zamiast żyrandola zapalić, dające delikatniejsze światło, lampki.

Hitem w wystroju mieszkań w ostatnich miesiącach są tak zwane cotton balls, czyli bawełniane kule, nałożone na łańcuch z żarówkami LED. Można je kupić na Gumtree lub w sklepach internetowych oferujących akcesoria do wystroju wnętrz. Jeśli lubicie dekoracje wykonane samodzielnie, bądź chcecie zaoszczędzić, możecie również wykonać tego typu oświetlenie własnoręcznie – tutaj znajdziecie tutorial.

Przy tworzeniu świątecznej atmosfery niezastąpione będą również lampki choinkowe – nie tylko zawieszone na choince. Białe światełka, ułożone na parapecie, przy podłodze czy zawieszone nad oknem, dodadzą pomieszczeniu ciepła, kolorowe lampki wprowadzą radosny nastrój.

art_ foto: pixabay.com

Zobacz Cotton Balls na Gumtree, lampki choinkowe

Świąteczne zapachy

Atmosferę w domu tworzy nie tylko oświetlenie, ale też odpowiednie zapachy. Jeśli chcecie wcześniej przywołać w domu świąteczny klimat, zaopatrzcie się w świece zapachowe – o zapachu pieczonego jabłka, cynamonu, wanilii czy pomarańczy.

Możecie również zrobić pachnące dekoracje, wbijając z skórkę pomarańczy goździki. Takie połączenie sprawi, że w pokoju tygodniami będzie unosił się piękny zapach. Prostszym sposobem jest ułożenie stroików, do których wykorzystacie gwiazdki anyżu, suszone plastry pomarańczy i laski cynamonu.

art foto: pixabay.com

Zadbaj o wystrój

Zimą jest zimno i większość z nas ma głównie ochotę siedzieć po ciepłym kocem 🙂 Dodaj do tego miękkie poduszki z zimowymi (gwiazdkami, płatkami śniegu) lub świątecznymi (choinki, renifery) motywami, a natychmiast w Twoim domu zrobi się bardziej świątecznie. Atmosferę można również zbudować za pomocą drobnych zmian w kolorystyce mieszkania – wystarczy dodać typowo świąteczne zestawienia kolorów, jak czerwień, zieleń i złoto, albo bardziej zimowe – szarości, srebro.

3 thoughts on “Stwórz świąteczną atmosferę w domu w 3 prostych krokach”

Leave a Reply