Szukamy domu dla Lukrecji

Lukrecja mieszka w warszawskich schronisku Na Paluchu. Jest piękną, uroczą suczką, która ma jednak specjalne wymagania, jest bowiem niepełnosprawna. Obecnie Gumtree stara się wspierać Lukrecję, obejmując ją wirtualną adopcją. Przede wszystkim jednak zarówno my, jak i jej schroniskowi opiekunowie, chcemy znaleźć jej kochający i troskliwy dom.

Od początku istnienia Gumtree.pl stara się wspierać schroniska w szukaniu domów adopcyjnych dla psów i kotów na różne sposoby. Kilka lat temu udało nam się pomóc w adopcji 36 psów i kotów seniorów, które w schroniskowych boksach mieszkały czasem po kilka lat – więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Podjęliśmy się również adopcji wirtualnej – o tym rozwiązaniu przeczytacie więcej tutaj. Wirtualna opieka nad mieszkańcem schroniska jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby wspierać zwierzaki, ale nie mogę sobie z różnych powodów pozwolić na przygarnięcie ich pod swój dach. Naszą podopieczną została Lukrecja – zaledwie dwuletnia, niepełnosprawna suczka, która ucierpiała w wyniku wypadku komunikacyjnego, niedopilnowana przez nieodpowiedzialnego opiekuna.

Sunia garnie się do ludzi i bardzo potrzebuje kochającego opiekuna. Gdy zostaje sama w boksie w schronisku, głośno płacze za ludzkim towarzystwem. Przy opiekunach jest radosna, łagodna, nie ma w niej cienia agresji. Spokojnie pozwoliła się zmierzyć do wózka, z którym radzi sobie świetnie – szybko nauczyła się nie tylko z nim poruszać, ale również wchodzić i schodzić po schodach.

Lukrecja mieszka w schronisku Na Paluchu, liczymy jednak na to, że szybko uda się znaleźć dla niej nowy dom, gdzie trafi pod troskliwą opiekę. Jeśli chcecie się o niej więcej dowiedzieć, zajrzyjcie do ogłoszenia oraz na stronę Schroniska.

 

1 thought on “Szukamy domu dla Lukrecji”

  1. to wspaniała akcja, oby jak najwięcej osób zainteresowała. Zapewniam, że będę orędowniczką Waszej akcji , sama nie mogę wziąć niestety pieska, ale bardzo poruszył mnie los słodkiej Lukrecji…

Leave a Reply