Weterani Gumtree: te zwierzaki czekają na adopcję najdłużej

W kategorii Zwierzaki mamy setki ogłoszeń o psach i kotach, które czekają w schronisku na swój nowy dom. Część z nich znajduje nową, troskliwą rodzinę szybko i zapomina o schroniskowej codzienności. Niestety są też takie zwierzaki, dla których wolontariusze ze schroniska latami szukają opiekunów. Często są to psy i koty starsze, schorowane, wymagające specjalnej opieki i szczególnej troski. Dziś takie  właśnie zwierzaki chcielibyśmy Wam przedstawić – ogłoszenia o tym, że może je adoptować, są na Gumtree od wielu miesięcy, a czasami nawet lat, regularnie odświeżane. Ostrzegamy, że nie jest to przyjemna lektura do porannej kawy – historie tych zwierząt są dramatyczne.

Lucky był szczeniakiem, kiedy jakiś człowiek uderzył go tępym narzędziem w głowę i porzucił w rowie. Pies leżał nieprzytomny, z pękniętą czaszką, na szczęście ktoś go znalazł i zaniósł do weterynarza. Dziś Lucky ma lekko przekrzywioną główkę, miał tez kilka ataków padaczkowych, dlatego jego nowy właściciel będzie musiał pamiętać o codziennym podawaniu leków. Dom dla Luckiego potrzebny jest pilnie – teraz przebywa w Busku Zdroju, w schronisku, które niedługo zostanie zlikwidowane.

Ogłoszenie na Gumtree

Toffik ma cztery lata. Dwa lata temu wpadł pod samochód. W wypadku miał pogruchotany kręgosłup. Mimo leczenia nie odzyskał władzy w tylnych łapkach, dlatego porusza się na wózku. Nie stracił jednak radości życia, jest psem bardzo towarzyskim.

Ogłoszenie na Gumtree

Sparki to psiak mały, ale wielki duchem. Miał zaledwie 4 miesiące, gdy ktoś postrzelił go w kręgosłup, pozbawiając władzy w tylnych łapkach. Psiak jeździ na wózku i szuka cierpliwej, troskliwej i wyrozumiałej rodziny. Potrzebuje dużo uwagi, ale tylko spójrzcie na ten piękny pyszczek – na pewno odwdzięczy się miłością.

Ogłoszenie na Gumtree

 

Psom, które poruszają się na wózku, jest bardzo trudno o adopcję. Tak, jak wcześniejsze psiaki, przekonała się o tym również Fiona, 5-letni pies w typie sznaucera olbrzymiego. Fiona urodziła się z wadą genetyczną, która sprawiła, że od dzieciństwa miała kłopoty z poruszaniem się. Być może gdyby była od razu leczona, teraz byłaby w pełni sprawnym psem. Dziś porusza się nieporadnie, w bieganiu pomaga jej wózek.

Ogłoszenie na Gumtree

Historia Bezy jest o tyle smutna, że suczka wróciła do schroniska po wielu latach od adopcji. Jest już starsza, ponadto choruje na pęcherzycę. Jest to choroba, którą nie można się zarazić. Ale ze względu na swój stan Beza na razie musi mieszkać w szpitaliku. Ze względu na jej wiek i lata spędzone w kochającym domu, będzie jej ciężko przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości.

Ogłoszenie na Gumtree

 

Wśród weteranów Gumtree są również koty. Dziadek urodził się prawdopodobnie około 2005 roku. Zostało mu niewiele czasu, i wspaniale byłoby, gdyby spędził go z kochającym człowiekiem, w troskliwym domu. Tym bardziej, że garnie się do ludzi i szuka czułości. Może trafić do domu z dziećmi, ale nie bardzo dogaduje się z psami.

Ogłoszenie na Gumtree

Diesel szuka domu około roku. Jest bardzo dzielnym kotem, który sporo przeszedł i wycierpiał. Nie słyszy na prawe ucho, ale to z pewnością nie przeszkodzi mu w kontaktach z nową rodziną. Obecnie przebywa na Śląsku, gdzie jest podopiecznym Fundacji Szara Przystań.

Ogłoszenie na Gumtree

 

Natasza, to piękny i radosny śpioch. Prawdopodobnie uległa wypadkowi, w wyniku którego został uszkodzony nerw w łapce. Po jakimś czasie jedynym wyjściem była amputacja, dlatego teraz Natasza porusza się, bardzo sprawnie, na trzech łapkach. Ma około 5 lat.

Ogłoszenie na Gumtree

 

Leave a Reply