Wirtualne biuro – rozwiązanie dla Twojej firmy

Przed założeniem własnej firmy wiele osób zastanawia się, czy powinny wynajmować biuro, w którym będą prowadzić działalność. Obawy o to, że przynajmniej na początku, może to być inwestycja, która nie będzie się opłacać, są całkowicie uzasadnione. Jest również wiele branż i zawodów, w których posiadanie stałej siedziby firmy, za którą musimy płacić wysoki czynsz, jest zupełnie niepotrzebne. Co jednak zrobić, jeśli zazwyczaj pracujemy “w terenie”, a wyjątkowo musimy spotkać się z kontrahentem w biurze?

Zobacz:  Wirtualne biura na Gumtree

Wirtualne biuro – szeroki zakres usług

W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem okazują się coraz popularniejsze “wirtualne biura”. Firmy, oferujące tego typu udogodnienie, oferują szeroki zakres usług, który możemy dopasować do własnych potrzeb i wymagań naszej działalności.

Na początku warto zastanowić się nad tym, gdzie zarejestrujecie swoją firmę. Jeśli nie planujecie poisadania stałego biura, czy chcecie, aby korespondecja przychodziła na Wasz adres domowy? A co z przesyłkami kurierskimi – kto odbierze je, gdy Was nie będzie?

Firmowy adres to jedna z podstawowych usług, oferowanych przez wirtualne biura, które często mieszczą się w prestiżowej lokalizacji. Taki adres możecie podać przy rejestracji firmy w urzędach czy w ZUSie oraz zamieścić na materiałach reklamowych. Poczta, która zostanie skierowana na wskazany adres, zostanie w Waszym imieniu odebrana, zeskanowana i przesłana na Wasz adres mailowy. Przesyłki kurierskie, odebrane w Waszym imieniu, zostaną przechowane do czasu, aż je odbierzecie.

Wiele firm oferuje również obsługę dedykowanych numerów telefonów, które będą przypisane do Waszej działalności. Po każdej rozmowie z klientem zostaniecie poinformowani o telefonie oraz dostaniecie notatkę z podstawowymi informacjami.

Warto zastanowić się również nad skorzystaniem z usług firmy, która oferuje dodatkowo możliwośc skorzystania z przestrzeni biurowej. Dzięki temu, po uprzedniej rezerwacji, będziecie mogli zaprosić swojego kontrahenta do profesjonalnie urządzonego i wyposażonego biura. Niektóre firmy z ramach abonamentu proponują również obsługę recepcyjną.

Wirtualne biuro – ile to kosztuje

Dla początkujących przedsiębiorców ważna będzie również cena takiej usługi. Wynajem własnej przestrzeni biurowej na stałe to koszt przekraczający często ponad tysiąc zł. Dla osób, które dopiero rozwijają swoją firmę, może to być bariera nie do przejścia. Tymczasem w przypadku wirtualnych biur, usługi kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, przy czym najdroższe abonamenty gwarantują nam np. dostęp do przestrzeni biurowej w dowolnych, wczesniej zarezerwowanych godzinach, czy dodatkoweo usługio księgowe oraz doradztwo prawne i podatkowe.

 

13 thoughts on “Wirtualne biuro – rozwiązanie dla Twojej firmy”

 1. Biura wirtualne, jak i sprzedaż gotowych spółek to świetne rozwiązania dla ludzi pozbawionych czasu, oraz oszczędnych. Jak autor słusznie zauważył, że wynajęcie biura, często może być barierą nie do przejścia.

  Świetny artykuł

 2. Wirtualne biuro to idealne dla osób, które dopiero co założyły swój biznes a potrzebują przede wszystkim fizycznego adresu. Firmy oferujące wirtualne biura często oferują też inne usługi, które mają za zadanie pomóc młodemu przedsiębiorcy. Nic więc dziwnego, że ich popularność rośnie z dnia na dzień.

 3. Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie do rejestracji sp zoo. Sam posiadam jedną spółkę którą mam zarejestrowaną pod wirtualnym adresem i sprawdza się to świetnie. Polecam dla statup’ów jak mój.

  Pozdrawiam

 4. Dobra opcja takie biuro, zwłaszcza dla początkujących, którzy otworzyli swoją własną działalność i przysłowiowo mówiąc ” nie śmierdzi groszem” Ja jako freelancer zdecyduję się chyba właśnie na takie wyjście, jakim jest wirtualne biuro.

 5. Biuro wirtualne jest bardzo przydatne jak się chce pracować z domu albo zarabiać w sieci. Można normalnie biznes z tego zrobić.

 6. Według mnie będzie teraz coraz więcej na naszym rynku. Dobra opcja, gdy ktoś prowadzi biznes w niezbyt reprezentatywnej dzielnicy, czy chce się otworzyć na nowy rynek

 7. Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie, gdy nie chcemy rejestrować działalności na swój domowy adres. Pozwala to nie tyle na jakieś unikanie klientów, ale raczej na ograniczenie niechcianej poczty oraz różnych nieprzyjemności, gdy klient okaże się nie do końca normalny 😉

Leave a Reply