Wybieramy smartfona dla dziecka [cz.3]

Doszliśmy do ostatniego etapu wędrówki w temacie smartfonów dla dzieci. Wiemy, dlaczego chcemy kupić, wiemy, jak zabezpieczyć telefon, dziecko jest świadome do ma on służyć. Teraz czas na ostatni, bynajmniej nie najłatwiejszy krok. Wybór konkretnego modelu.

Często nie będziemy temu poświęcać zbyt wiele uwagi, bo dziecko dostanie stary, nieużywany już telefon. Jeśli jednak pociecha odmawia odziedziczenia telefonu lub nie mamy takiej możliwości, trzeba sprawdzić, jakie opcje proponuje nam rynek. Poniżej propozycje telefonów, które nie zrujnują kieszeni przeciętnego Polaka, są dość odporne (a upadki mogą być częste) a jednocześnie powinny spełniać większość wymagań dziecka.

Motorola Wilder

Nie jest to typowy smartfon, ale dobrze wprowadzi dziecko w zasady użytkowania telefonu. Jest odporny na brud, kurz, ma dostęp do Internetu, dotykowy wyświetlacz. Aparat fotograficzny z 2 megapikselami wystarczy dla tych najmniejszych użytkowników. Raczej nie polecany dla starszych dzieci, które oczekują prawdziwego smartfona.

Zobacz telefony i akcesoria Motorola na Gumtree

GoClever Quantum 400

Cena jest dość niska, co na pewno jest dużym plusem. Telefon działa na Androidzie, wyświetlacz ma 4 cale, więc korzystanie z Internetu należy do przyjemnych. Niewątpliwą zaleta jest opcja dualSIM. Aparat nie zrobi oszałamiających zdjęć, ma tylko 2 megapiksele. Bateria, według użytkowników, wystarcza na 1-2 dni.

Zobacz telefony i akcesoria GoClever na Gumtree

Overmax Vertis You

Jeden z tańszych smartfonów na rynku. Działa na systemie Android, ma dwa aparaty fotograficzne, z czego jeden ma aż 8 megapikseli. Sama obudowa jest kiepskiej jakości, dlatego na pewno warto przechowywać go w etui. Jednak jeśli nie ulegnie zniszczeniu, na pewno swoimi możliwościami zaspokoi potrzeby dziecka. Dodatkowym plusem jest opcja dualSIM. Bateria, wg użytkowników, wystarcza na 2-3dni. Wzrok przyciągają kolorowe obudowy.

Zobacz telefony i akcesoria Overmax Vertis na Gumtree

LG Optimus L3 II

Jest to popularny smartfon wśród wielu operatorów, a co za tym idzie, cena jest dość niska. Największą zaletą jest bateria, która działa 3-5 dni (w zależności od użytkowania) a to w przypadku smartfonów naprawdę dużo. LG działa na Androidzie, jest dość stabilny, nie zawiesza się. Aparat z 3,2 megapikselami pozwala na zrobienie zadowalających zdjęć.

Zobacz telefony i akcesoria LG na Gumtree

Nokia Lumia 520

Smartfon działa na systemie Windows Phone, który na początku może sprawiać trudności (choć raczej nie dziecku, wiadomo jak szybko opanowują wszelkie techniczne nowości). Jest tu większa wbudowana pamięć (8GB, gdzie poprzednie miały 4GB), oczywiście z możliwością dołożenia karty microSD. Aparat ma już 5 megapikseli, więc zdjęcia są dobrej jakości – jedynie te robione przy dobrym świetle, bo niestety aparat nie posiada lampy błyskowej. Na pewno dużym atutem jest zmienna obudowa, dostępna w różnych kolorach.

Zobacz telefony i akcesoria Nokia Lumia na Gumtree

Leave a Reply