Czy wypada kupować prezenty second-hand?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy wypada kupować prezenty w sklepach typu second-hand, lub używane rzeczy na portalach takich, jaki Gumtree? Może to być fantastyczny sposób na kupienie naprawdę unikalnych prezentów, często za niższą cenę, niż w sklepie.

Coś specjalnego dla kolekcjonera

Komiksy, znaczki, naczynia rodem z PRL albo z ludowym wzorem, książki, płyty, puszki po herbacie – istnieje cała masa rzeczy, które ucieszą osobę z pasją. Dowiedz się, czy Twoi bliscy, przyjaciele coś kolekcjonują, a potem poszukaj tego w pobliskich sklepach z rzeczami używanymi lub na Gumtree, w dziale Sprzedam. Możesz znaleźć prawdziwe perełki, wyjątkowe przedmioty, które bliskiej osobie sprawią ogromną radość – a historia, jaką za sobą mają, tylko podniesie ich wartość.

Zobacz: antyki i kolekcje na Gumtree

Elektronika dla dziecka

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak wybrać smartfona dla dziecka – artykuły na ten temat znajdziecie tutaj. Dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z elektroniką, a marzą o laptopie czy smartfonie, na pewno będą równie zadowolone z używanego jakiś czas sprzętu, co z nowego. Minie trochę czasu, zanim dziecko nauczy się odpowiednio dbać o telefon czy komputer, a rodzice zdecydowanie mniej będą się stresować, jeśli pociecha będzie się uczyć na sprzęcie, który nie kosztował fortuny.

Zobacz: elektronika na Gumtree

Biżuteria z charakterem, ubrania vintage

Wyjątkowa biżuteria nie musi być droga. W Internecie, również na Gumtree, można znaleźć piękne i niepowtarzalne przykłady rękodzieła. Często istnieje możliwość zamówienia takiej biżuterii specjalnie dla nas, co pozwala na jej spersonalizowanie. Warto jednak poszukać również okazji – zegarków czy biżuterii, czasem znanych marek, czasem liczących już wiele dziesięcioleci. Również na Gumtree zdarzają się oferty, w których ktoś sprzedaje w okazyjnej cenie bransoletkę czy zegarek z historią. Podobnie jest z ubraniami. Czasami piękne okazy zalegają w szafach latami, czekając na powrót do dawnego rozmiaru 😉 Taki strój, jeśli był odpowiednio przechowywany, wystarczy odświeżyć i można prawdziwemu miłośnikowi mody sprawić cudowny, unikalny prezent.

Zobacz: moda na Gumtree; biżuteria i zegarki na Gumtree

Kupując prezenty „second-hand”, pomijając oczywiste kwestie, jak to, żeby prezent był czysty i nieuszkodzony, pamiętajcie o jego pięknym, świątecznym opakowaniu 🙂

Jedna myśl na temat “Czy wypada kupować prezenty second-hand?”

  1. Ale po co szukać jakichś upominków w SH? No chyba, że to są jakieś wybitne perełki. Ale ja na pewno nie chciałabym dostać czegoś używanego. Chyba każdy woli oryginalne prezenty, jakieś ciekawe pomysły na prezent, ale jednak nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *