Czy wypada kupować prezenty second-hand?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy wypada kupować prezenty w sklepach typu second-hand, lub używane rzeczy na portalach takich, jaki Gumtree? Może to być fantastyczny sposób na kupienie naprawdę unikalnych prezentów, często za niższą cenę, niż w sklepie.

Coś specjalnego dla kolekcjonera

Komiksy, znaczki, naczynia rodem z PRL albo z ludowym wzorem, książki, płyty, puszki po herbacie – istnieje cała masa rzeczy, które ucieszą osobę z pasją. Dowiedz się, czy Twoi bliscy, przyjaciele coś kolekcjonują, a potem poszukaj tego w pobliskich sklepach z rzeczami używanymi lub na Gumtree, w dziale Sprzedam. Możesz znaleźć prawdziwe perełki, wyjątkowe przedmioty, które bliskiej osobie sprawią ogromną radość – a historia, jaką za sobą mają, tylko podniesie ich wartość.

Zobacz: antyki i kolekcje na Gumtree

Elektronika dla dziecka

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak wybrać smartfona dla dziecka – artykuły na ten temat znajdziecie tutaj. Dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z elektroniką, a marzą o laptopie czy smartfonie, na pewno będą równie zadowolone z używanego jakiś czas sprzętu, co z nowego. Minie trochę czasu, zanim dziecko nauczy się odpowiednio dbać o telefon czy komputer, a rodzice zdecydowanie mniej będą się stresować, jeśli pociecha będzie się uczyć na sprzęcie, który nie kosztował fortuny.

Zobacz: elektronika na Gumtree

Biżuteria z charakterem, ubrania vintage

Wyjątkowa biżuteria nie musi być droga. W Internecie, również na Gumtree, można znaleźć piękne i niepowtarzalne przykłady rękodzieła. Często istnieje możliwość zamówienia takiej biżuterii specjalnie dla nas, co pozwala na jej spersonalizowanie. Warto jednak poszukać również okazji – zegarków czy biżuterii, czasem znanych marek, czasem liczących już wiele dziesięcioleci. Również na Gumtree zdarzają się oferty, w których ktoś sprzedaje w okazyjnej cenie bransoletkę czy zegarek z historią. Podobnie jest z ubraniami. Czasami piękne okazy zalegają w szafach latami, czekając na powrót do dawnego rozmiaru 😉 Taki strój, jeśli był odpowiednio przechowywany, wystarczy odświeżyć i można prawdziwemu miłośnikowi mody sprawić cudowny, unikalny prezent.

Zobacz: moda na Gumtree; biżuteria i zegarki na Gumtree

Kupując prezenty „second-hand”, pomijając oczywiste kwestie, jak to, żeby prezent był czysty i nieuszkodzony, pamiętajcie o jego pięknym, świątecznym opakowaniu 🙂

1 thought on “Czy wypada kupować prezenty second-hand?”

  1. Ale po co szukać jakichś upominków w SH? No chyba, że to są jakieś wybitne perełki. Ale ja na pewno nie chciałabym dostać czegoś używanego. Chyba każdy woli oryginalne prezenty, jakieś ciekawe pomysły na prezent, ale jednak nowe.

Leave a Reply